BTC yükselecek mi? Ünlü analistten en muhtemel senaryo

  Tecrübeli kripto para analisti DonAlt, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) grafiğindeki son durumu yorumladı. Analist BTC’de görünümün zayıf olduğuna dikkat çekerken sert düşüş gelse bile toparlanmanın hızlı olacağını öne sürüyor.

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler yatırımcının canını sıkmaya devam ediyor. BTC fiyatı uzun süredir istenen yükseliş hareketini gerçekleştiremedi. Yatay trendine devam eden BTC 5 Eylül 2023 Salı gününe de negatif başladı. Yatırımcılar piyasanın geleceğiyle ilgili endişe duyarken DonAlt dikkat çeken yorumlarda bulundu.

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden DonAlt, piyasanın geleceğine ilişkin potansiyel gördüğü bir senaryoyu paylaştı. BTC’de zayıf görünümün devam ettiğini kaydeden analist, yeniden yükseliş gelmesi için öncelikle şiddetli bir düşüş gerektiğini vurguladı. Analistlerin ve piyasanın beklentisi BTC’de son bir düşüş daha yaşanabileceği ihtimali üzerinde yoğunlaşıyor.

  BTC’de Düşüş Beklentisi Artıyor

  Anonim kripto para analisti DonAlt, heyecanla beklenen spot BTC ETF başvurularının onaylanmaması yüzünden yükselişin geciktiğini hatırlattı. Yatırımcılar SEC’in bu yönde karar vereceğini beklese de BTC fiyatındaki düşüş kaçınılmaz oldu. Analist, iyi ve öngörülen kötü haber akışına rağmen BTC’nin olumsuz tepkiler verdiğini düşünüyor.

  Önce Aşırı Kaldıraçlı Pozisyonlar Patlayacak

  Yatırımcıların merak ettiği “BTC ne zaman yükselecek?” sorusuna yanıt veren ünlü analist, yükseliş trendi öncesinde kötü haber verdi. DonAlt’ın yükseliş senaryosuna göre BTC fiyatının yükselişe geçmeden önce sert bir düşüş yaşaması muhtemel. Bu düşüş sonrasında büyük oyuncuların piyasaya giriş fırsatı bulanacağını ifade eden DonAlt, olası geri çekilmelerde alım yapacağını söyledi.

  DonAlt, piyasada sert bir düşüş sonrası aşırı kaldıraçlı işlem açan trader’ların tasfiye olacağını söyledi. Bu sayede temizlenen piyasada BTC’nin yeni bir sıçrama yapması daha muhtemel görülüyor. Lider kripto para birimi BTC son 24 saatteki performansıyla yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor. BTC fiyatı haberin yazıldığı sırada 25 bin dolar desteğinin üzerinde tutunma savaşı veriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle