Kripto Para

McCaleb durdurulamıyor! 2 hafta 80 milyon XRP sattı

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden biri olan eski Ripple yöneticisi Jed McCaleb, yine XRP satışıyla gündeme geldi. Eski Ripple CTO’su, son 14 gün içinde bakiyesinin giderek küçülmesine rağmen yaklaşık 80 milyon XRP satışı yaptı…

  Kripto para basınına bomba gibi düşen haberlere göre eski Ripple CTO’su Jed McCaleb, yüklü miktarda XRP satışlarına devam ediyor. Ara sıra piyasayı izleyen ve satışlarını ona göre yapan eski yöneticinin giderek azalan XRP bakiyesine rağmen milyonlarca adet XRP satmayı sürdürüyor. 

  Kripto para piyasasından gelen verilere Jed McCaleb, göre son 14 gün içinde yaklaşık 80 milyon XRP kripto para birimi sattı. XRPscan blockchain platformu tarafından sağlanan veriler, altcoin analistlerinin de dikkatinden kaçmadı. 

  Tacostand Cüzdanındaki Satışlar Bitmedi

  XRPscan verilerine göre son 2 hafta içinde Ripple Labs kurucu ortağı Jed McCaleb’in satılmak üzere kripto borsalarına yaklaşık 80 milyon XRP gönderdiğini görüldü. Ünlü girişimci, cüzdanında tuttuğu XRP’nin bir miktarını fiat para birimlerine (dolara) dönüştürmek için kripto borsalarına gönderdi.

  Tacostand kripto para cüzdanı McCaleb’in XRP satışlarına aralıklı olarak devam ettiği bilinen adresi olarak takip ediliyor. Bu cüzdana dair elde edilen son veriler, her biri 4,4 milyondan 6,5 milyon XRP token taşıyan 17 XRP transferini gösteriyor.

  72 Milyon Dolarlık Satış

  Ripple Labs kurucu ortağı Jed McCaleb’in tek seferde sattığı 80 milyon XRP’nin fiat karşılığı hesaplandığında, 71.471.516 dolara denk geliyor. Yaklaşık 10 gün önce Ripple şirketi, McCaleb’in adresine başka bir şaşırtıcı XRP yığını aktardı: 182.3 milyon token, o sırada itibari para olarak toplam 138.747.891 dolardı. 

  Eski yönetici bu XRP yığınını da yakın zamanda satmayı düşünüyor. Ripple Lab’ı kurduktan sonra şirketten ayrılan Jed McCaleb, yıllardır tazminat olarak düzenli olarak XRP tokeni alıyor. Şirketin kendisine borçlu olduğu toplam kripto miktarı sekiz milyar XRP token olarak bilinse de gerçek rakamın bu olmadığı düşünülüyor. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle