Kripto Para

JPMorgan ayı piyasasını konuştu: “En kötüsü geride kaldı”

  Bankacılık devi JPMorgan, kripto para piyasalarında yaşanan ayı piyasası ile ilgili konuştu! Bankadan yayımlanan bir raporda ele alınan ayı piyasası için en kötü günlerin geride kaldığına yönelik emareler, Bitcoin ve altcoin yatırımcılarına umut verdi.

  ABD merkezli yatırım bankası JPMorgan Chase & Co, yayımladığı bir raporda kripto para birimlerinde yaşanan ayı piyasalarını değerlendirdi. Raporda bireysel yatırımcılar arasındaki talebin iyileştiğine atıfta bulunarak, kaldıraç azaltmak için yoğun uğraşların sürdüğü aşamaların sona ermiş göründüğü ifade edildi.

  “Düşüş Süreci Geride Kalmış Görünüyor”

  Banka, Perşembe günü paylaştığı raporda Bitcoin, Ethereum 2.0 ve piyasaların genel görünümü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Raporda ilk olarak büyük kayıp yaşanma döneminin sona ermiş olabileceği, “Geçtiğimiz Mayıs ve Haziran aylarında görülen ve 2018’den bu yana en büyük kayıpların yaşandığı düşüş süreci geride kalmış gibi görünüyor” ifadeleri ile belirtildi.

  JPMorgan analistleri, en kötünün geride kaldığına yönelik emarelere ise Ethereum 2.0 güncellemesi ve The Merge birleşmesi için tahmin edilen tarihin Eylül ayına denk gelmesi gibi pek çok konuya değindi.

  “Yatırımcılar Piyasaya Karşı Daha İştahlı”

  JPMorgan analistleri raporda Ethereum 2.0 güncellemesi için yapılan testlerin başarıyla sonuçlanmasına atıfta bulundu ve The Merge birleşmesi için tahmin edilen tarihin Eylül ayına karşılık gelmesini olumlu değerlendirdi. Kendileri ile birlikte yatırımcıların da bu gelişmeyi olumlu değerlendirdiğini belirten analistler, yatırımcıların piyasaya karşı artık daha iştahlı olduklarını iddia ettiler.

  Analistler, oluşan büyük talebin ise yerel bireysel yatırımcılardan geldiğini ifade ettiler. Bu tespitlerini ise raporda, “Daha küçük cüzdanların Haziran ayının sonundan bu yana Ethereum veya Bitcoin bakiyelerinde bir artış görüldü” ifadeleri ile belirttiler.

  Luna ve 3AC Çöküşlerinin Etkisi Azalıyor

  Banka analistleri, Terra ve 3AC nedeniyle yaşanan çöküşün etkilerinin azaldığına raporlarında dikkat çektiler. Piyasanın kendisini yenilemeye başladığını ifade eden JPMorgan analistleri, Ethereum tabanlı stake protokolü olan Lido Finance’ın sEth denklik oranındaki toparlanmayı buna ispat olarak gösterdiler.

  Bankanın atıfta bulunduğu sEth denklik oranı, Haziran ayında 0,94’e 1 oranına kadar gerilemişti. Bankaya göre bu oran artık toparlıyor ve kripto endüstrisi yavaş yavaş Terra ile 3AC enkazının ardından kalkmayı başarıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle