Kripto Para

Dev şirketten BTC ve ETH açıklaması

  Kripto para uzmanları, son dönemde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımı yapan kurumsal şirketlere dikkat çekti. Uzmanların görüşünü destekleyen bir hamle de Çin merkezli Meitu şirketinden geldi…

  Çin’de faaliyet gösteren Meitu isimli teknoloji şirketinden yapılan açıklamada, firmanın yatırım amaçlı olarak Bitcoin ve Ethereum satın aldığı duyuruldu. Şirketin kurumsal web sitesinde yer alan duyuruda 379,12 adet Bitcoin ve 15 bin adet Ethereum satın alındığı belirtildi. Her iki dijital varlık için toplamda 40 milyon dolar harcayan Meitu, kısa sürede kripto para basınının gündemine oturdu.

  Hong Kong borsasında listelenen Meitu, basın duyurusu yaparak toplamda 40 milyon dolarlık kripto para yatırımı yaptığını açıkladı. Kripto para basınında ve topluluğunda geniş yankı bulan bu habere göre şirket, 17.9 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Bunun yanı sıra şirket, 22.1 milyon dolarlık Ethereum aldığını da belirtti.

  Şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Yatırımları Sürecek

  Çin’in önde gelen teknoloji firmalarından Meitu hakkındaki 2020 yılı Ağustos ayında yayınlanan rapora göre şirketin aylık 295.4 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Meitu yönetim kurulundan yapılan açıklamada, şirketin nakit rezervinin kripto para yatırımı amacı ile kullanılması onaylandı. Meitu, blockchain teknolojisini, 2005 yılındaki mobil internet sektörünün durumuna benzetiyor.

  Şirket yetkilileri 40 milyon dolarlık kripto para yatırımının üzerine 60 milyon dolar daha ekleyerek toplamda 100 milyon dolarlık dijital varlık satın alabileceğini açıkladı. İtibari paraların global piyasada değer kaybetmeye başladığını kaydeden şirket, kripto paraların protföy çeşitlendirmek amacı ile kullanıldığını vurguladı.

  BTC ve ETH Yatırımı En İyi Alternatif

  Meitu yönetimi, kripto para fiyatlarının gelecekte yükselmesini beklediği için bu yatırıma onay vererek ilk yatırım tercihini Bitcoin ve Ethereum’dan yana kullandı. Değer saklama aracı olarak iyi bir alternatif olan Bitcoin’in merkez bankası paralarının karşı hedge amacı ile kullanılabileceği ifade edildi. Öte yandan Meitu yöneticileri, ETH yatırımı için de gelecekte merkeziyetsiz dApp uygulamalar geliştirebileceğini söyledi. Şirketin planladığı merkeziyetsiz uygulamalar, yurt dışı çalışmalarına yönelik olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle