BTC'nin tam olarak benimsenmesi için 10 yıla ihtiyaç var

  Unchained Capital iş geliştirme başkanı Parker Lewis, Bitcoin fiyatı ve piyasası hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Uzman isme göre Bitcoin’in küresel çapta kabul görmesi için 10 yıla ihtiyaç var…

  Miami'de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında görüşlerini aktaran kripto para uzmanları arasında Unchained Capital iş geliştirme başkanı Parker Lewis de vardı. "Hiper Bitcoin İkamesi" diye tanımlanan kitlesel yaygınlaşma sürecine yönelik dikkat çekici açıklamalar yapan Lewis, 10 yıllık süreye işaret etti. 

  Kripto para panelinin konukları arasında Bitcoin Standard isimli kitabın yazarı olan Saifedean Ammous ve Kraken'in büyümeden sorumlu yöneticisi Dan Held de vardı. Bu panelde Bitcoin'in küresel finans alanında etkili olacağı tarih için on yıl sonrasına işaret edildi

  Bitcoin’in Küresel Benimsenmesi 

  Özellikle Fed'in önümüzdeki dönemde basmak zorunda kalacağı trilyonlarca dolar hesaba katan Lewis, bu sebeple kripto para benimsenmesinin daha hızlı yaşanacağına dikkat çekti. “Bitcoin'in günlük hayatta kullanılan para birimi olması muhafazakar bir tahmin yapılacak olursa 10 yıl diyebilirim” ifadelerini kullanan ünlü ismin fikri büyük ilgi gördü. 

  Bitcoin Standard kitabının yazarı Ammous ise, tam olarak BTC benimsenmesi için ağ üzerinde 4 blok ödülü yarılanmasının (halving) daha geçmesi gerektiğini savundu. BTC fiyatında stok akış modelinin geliştiricisi olan PlanB de benzer görüşe sahip olmasıyla tanınan ünlü isimler arasında yer alıyor. 

  “Bitcoin Fiyatı 1 Milyon Dolara Yaklaşır”

  Panelin konuşmacılarından biri olan Kraken'in büyümeden sorumlu yöneticisi Dan Held, Bitcoin fiyatının geleceği hakkında çarpıcı bir tahminde bulundu: “Fiat para birimlerinde hızlı devalüasyon oluşturacak bir olay yaşarsak, Bitcoin yükselmeye başlar ve fiyatı 1 milyon dolara yaklaşır. Bunu çok daha erken, belki beş ila altı yıl içinde bile görebiliriz.”

  Öte yandan popüler kripto para analistleri, BTC fiyatında yeni bir yükseliş rallisinin başlayabileceği uyarılarını yapmaya başladı. Bitcoin fiyat değerlendirmesi yapan analist Michael van de Poppe, BTC fiyatında tüm kritik destek seviyelerinin test edildiğini söyledi. Uzman analiste göre bu seviyelerden artık yukarı yönlü bir hareket gelebilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle