Bitcoin kışı gelebilir! Milyarder yatırımcı düzeltme bekliyor

  Milyarder yatırımcı Mike Novogratz kripto para piyasasında yaşanan olumlu gelişmeleri değerlendirdiği açıklamasında yakın zamanda düzeltme beklediğini açıkladı. Coinbase borsasının halka açılması ile kripto sektöründe olumlu bir hava esmeye başladığını açıklayan Novogratz, Bitcoin ve diğer kripto paraların düzeltme yaşayacağını öngörüyor.

  Kripto para sektöründe son günlerde inanılmaz yükselişler yaşanıyor. Coinbase borsasının Nasdaq’ta listelenmesinin ardından lider kripto para birimi Bitcoin 64 bin doları aşarak yeni bir rekora imza attı. Bitcoin’in yanı sıra Dogecoin ve XRP gibi birimlerde de inanılmaz yükselişler yaşandı. Coinbase’in borsada listelenmesinin ardından yaşanan bu olumlu gelişmelerle ilgili değerlendirmede bulunan milyarder yatırımcı Mike Novogratz bu kadar olumlu gelişmenin ardından her zaman olduğu gibi sert düzeltmeler gelmesinin beklediğini açıkladı.

  Kripto para odaklı bir şirket olan Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su olan Mike Novograzt, katıldığı sanal etkinlikte son günlerde kripto para sektöründe yaşanan olumlu gelişmeleri değerlendirdi. Coinbase’in halka arzından sonra kripto para sektöründe aşırı olumlu gelişmelerin yaşandığını aktaran ünlü milyarder bu durumunda düzeltme ile sonuçlanmasını bekliyor.

  Mike Novogratz: Volatilitesi yüksek günler geçirebiliriz

  Kripto para piyasasının dev borsası Coinbase’ın halka arz edilmesi sektörde önemli bir hareketlilik yarattı. Bu gelişmenin ardından başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto para inanılmaz yükselişler sergiledi. Kripto para piyasasındaki uzmanlar ise bu gelişmeyi yeni bir çağın başlangıcı olarak görüyor. Mike Novogratz da Coinbase’in halka arz edilmesinin önemli olduğunu belirtmekle beraber kısa vadede kripto para piyasasında yaratacağı etkiler konusunda endişeli.

  Ünlü milyarder açıklamalarında Coinbase haberi ile DOGE gibi tuhaf kripto paraların bile rekora doğru ilerlemesinin piyasadaki şişirmenin kanıtı olduğunu belirtti. Novogratz önümüzdeki haftalarda piyasada sert düzeltmelerin yaşanabileceğini belirtti. Ünlü isim bu durumun kısa vadeli yatırımcılar için riskli olduğunu belirtmekle beraber, uzun vadede Bitcoin’den yüksek performans beklediğini açıkladı.

  Bobby Lee Bitcoin kışı beklediğini açıklamıştı

  Mike Novograzt’ın açıklamalarında kısa süre önce ünlü girişimci Bobby Lee de benzer açıklamalarda bulunmuştu. Bitcoin’in önceki boğa döngülerinden örnek veren Bobby Lee kripto para sektöründe kışın yaklaştığını belirtti. Bununla beraber Bobby Lee de Novograzt gibi uzun vadede Bitcoin’den yüksek performans bekliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle