Kripto Para

“Güney Amerika’nın eBay’ı” BTC ödeme devrini başlatıyor

  “Güney Amerika kıtasının eBay’ı” olarak isimlendirilen MercadoLibre, bölgenin en büyük kripto para adımlarından birini atmaya hazırlanıyor. Güney Amerika’nın en büyük perakende şirketi olan şirket, Bitcoin’i belli kategorilerde bir ödeme aracı olarak kabul edeceğini duyurdu.

  Kripto paralar gün geçtikçe dünyanın her yerinde daha çok yaygınlaşıyor. İnsanların kripto para adaptasyonları her geçen gün daha da artıyor. Bunda birçok faktörün etkisi var. Bu faktörlerin etkisi ile dünyanın her yerinde insanlar kripto para yatırımları yapıyor, artan yatırımlar birçok işletme ve kuruluşun kripto para alanına yönelmesini sağlıyor. Bu kapsamda, Türkiye’de de 16 Nisan tarihinde yayımlanan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” kararına kadar benzer adımlar atılmıştı. Ancak karar sonrası, alışverişlerde kripto para kullanımı yasaklandı.

  Fakat dünyada bu alanda atılan adımlar hız kesmeden devam ediyor. Hollanda’da 21 Bitcoin (BTC) karşılığında satışa çıkarılan evden sonra, bu kez de ödemelerde Bitcoin kullanılmasına yönelik bir adım Arjantin’den geldi. “Güney Amerika’nın eBay’ı” olarak isimlendirilen, perakende satış şirketi MercadoLibre, Güney Amerika’nın en büyük kripto para adımını atmaya hazırlanıyor. MercadoLibre, kripto paralar ile ödemeleri kabul eden şirketler arasına giriyor.

  Pilot Bölge Arjantin Seçildi

  28 Nisan’daki basın toplantısında, Güney Amerika kıtasının en büyük e-ticaret şirketi olan MercadoLibre, Bitcoin’i dolaylı şekilde ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu. Şirket, bu adımı ilk olarak emlak kategorisinde atacak. Bu gelişme ile birlikte Güney Amerika’da kripto paraların yaygınlaşması için kapıların artık sonuna kadar açılacağı düşünülüyor.

  MercadoLibre planlanan hizmeti ilk olarak Arjantin ile sınırlı tutacak. Şu anda MercadoLibre bünyesinde Arjantin merkezli, emlakçılar tarafından sunulan 75 adet gayrimenkul bulunuyor. Bu gayrimenkuller arasında Buenos Aires, Cordoba ve Santa Fe bölgelerinden villalar, arsalar ve apartman daireleri yer alıyor.

  BTC İle Satışlar Nasıl Yapılacak?

  Sitede ABD Doları ile satılan bir gayrimenkulü almak isteyen kişi, ödemeyi Bitcoin ile yapmak isterse emlakçıyla görüşecek. Müşterinin teklifi kabul edilirse ödeme MercadoLibre yerine, bir kripto para borsası üzerinden gerçekleştirilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle