Kripto Para

LA Clippers’tan BTC hamlesi!

  Kripto para varlıkları artık her alandan yatırımcı, kurum ve şirketin  ilgisini gün geçtikçe arttırmaya başladığı bir sektör. Spor takımları da bu sektörde kendilerine kar sağlayacak işlemler yapma gayreti içerisinde ve çalışmalarını bu yönde hızlandırıyor.

  Los Angeles Clippers, İntuit Dome isimli Inglewood merkezli basketbol maçlarına ev sahipliği yapan arenasında kripto para birimleri ile ödeme almak için çalışmalara başladı. Yapımı yaklaşık 1.2 milyar dolara mal olan spor kompleksinde 18 bin seyirci alma kapasitesi bulunuyor. 

  Kripto İle Ödeme Alınacak

  Sports Illustrated muhabiri Farbod Esnaashari tarafından sosyal medyada duyurulan habere göre Los Angeles Clippers kripto paralar ile ödeme kabul etmeye başlayacak. Amerikan Ulusal Basketbol Ligi takımı Clippers’ta böylece kripto para sektörü ile iş birliği yapmaya istekli spor kulüpleri arasındaki yerini aldı.

  Aslında kripto paralar ile ödeme kabul etme işlemini ilk yapacak takım LA Clippers’da değil. Bir başka NBA basketbol takımı Sacramento Kings, 2014 yılından bu yana Bitcoin ile bilet ve kulübün diğer ürünleri için ödeme kabul ediyor.

  Sektöre İlgi Büyüyor

  Kumsal şirketler, devletler, bireysel yatırımcıların yanı sıra spor kulüpleri ve sporcuların ilgisi de her geçen gün bu sektöre doğru kayıyor. Bloclchain teknolojisinin gelişmesi ile kripto sektörünün de imkan ve çeşitliliklerini artırmaya başladı. Dünyanın çeşitli kulüpleri ve sporcuları bu yüksek teknolojiye ayak uydurarak kendi coin, token ve NFT işlemlerini yapmaya başladı.

  Spor Dünyası Kripto Endüstrisinde 

  Sektörün genişlemesi ile kendilerine bu endüstride yer bulmak isteyen spor kulüpleri dünya üzerinde gittikçe yaygınlaşmaya başladı. Aynı zamanda başarılı bireysel sporcular, NBA yıldızları ve futbolda dünya yıldızı olan isimler birbiri ardına kripto teknolojisinin içinde kendilerine yer hazırlıyor. Örnek vermek gerekirse bir çok futbol kulübü şu günlerde bir hayli fazla sayıda kripto para borsalarında kendi token’larını listelemiş ve alım satım işlemine açmış durumda bulunuyor. Bunun yanı sıra NBA yıldızı Stephan Curry’ninde FTX ile yaptığı anlaşma sonrası, kripto para borsasının küresel elçisi olması karşılığında şirkete ortak edilmesi de hafızalardaki yerini koruyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle