Kripto Para

Celsius sonrası bir şok da Binance’tan! BTC çekimi durdu!

  Kripto kışında yaşanan sıcak gelişmeler sektörü endişelendirmeye devam ediyor! Bugün bir süredir iflası konuşulan kripto para şirketi Celsius’tan gelen para çekme işlemlerinin durdurulması kararı sonrası dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Bitcoin (BTC) çekim işlemlerini geçici süre ile durdurduğunu açıkladı.

  Kripto endüstrisinde endişe verici gelişmeler devam ediyor! Bitcoin ve altcoin’lerde düşüş devam ederken Celsius’tan sonra Binance da sektörü endişelendirdi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar borsanın BTC çekim işlemlerinin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

  Sorunun Geçici Olduğu Duyuruldu!

  Binance CEO’su Zhao, Twitter üzerinden yaptığı duyuruda aşırı piyasa volatilitesini neden göstererek Bitcoin çekme işlemlerinin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı! Zhao açıklamasında, “Gecikmeye neden olan sıkışmış bir işlem nedeniyle Binance’da BTC para çekme işlemlerinin geçici olarak duraklatılması gerekti. Fonlar güvende.” ifadeleri ile askıya alınma kararının ardında zincirleme bir işlemin yattığını belirtti. Öte yandan Binance ekibi de bir yandan soruna çözüm bulmak adına çalışıyor.

  Uzun Zamandır Borsalarda Kesinti Görülmemişti!

  Kripto para piyasası Terra çöküşünden toparlanmaya çalışırken yüksek gelen ABD enflasyon verilerinin neden olduğu FED baskısı ile düşüşe geçmişti. 30 bin doların hemen altına gerileyen BTC bu süreçte 24 bin doların da altına sarkarak büyük değer kaybetti!

  Sektörde bugün yaşanan düşüşün derinleşmesi ardında kripto para şirketi Celsius’tan gelen işlem durdurma kararı da yatıyor. Volatilenin yüksek olduğu bugün yaşananlar ise uzun zamandır yaşanan bir ilki de tetikledi. Son günlerde endüstri her ne kadar sarsıntıda olsa da borsalarda benzer bir kesinti yaşanmamıştı. Binance’tan gelen ve geçici olduğu ifade edilen sorunun devam edip etmeyeceği ise merak ediliyor.

  Celsius’ta Ne Olmuştu?

  Kripto para şirketi Celsius, bugün işlem durdurma kararı alarak kripto endüstrisini şok etti! Aslında yapılan açıklama sürpriz olmadı zira bir süredir şirketin iflas etmiş olduğuna yönelik dedikodular gündemi meşgul etmekteydi. Yüksek getiri vaadiyle DeFi yatırımlarına ağırlık veren şirketin yaşanan düşüşlerde büyük zarara uğradığı biliniyor. Şirket ise değerli varlıklarının olduğunu ifade ettiği açıklamasında iflasa ilişkin bir ihtimalden bahsetmiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle