Kripto Para

Singapur merkezli dev banka kripto hizmeti verebilecek!

  Singapur merkezli, 1968 yılında hükümet tarafından kurulan ve 2003’te isim değiştiren DBS Bank, kripto varlık hizmetleri verebilmek adına Singapur’un mali düzenleyici kurumu MAS’tan onay aldığını açıkladı. Söz konusu onay “Ödeme Hizmetleri Yasası” kapsamında alındı.

  Kripto para sektörüne yeni ve sayıca fazla yatırımcının dahil olması, birçok şirket ve kuruluşun radarına takıldı. Zira bu alanda oluşan talep yığını ile kuruluşlar ve şirketler, müşterilerinin taleplerini karşılamak adına hizmet ağlarını genişletmeye başladı. Bunun birlikte son dönemlerde kripto para odaklı hizmet vermeye başlayan kuruluş ve şirket sayılarında çok ciddi oranda artış yaşandı. Kripto paraların ana akımda yer almaya devam etmesi, bu tür kuruluşlarının sayısının her geçen gün artmasını sağlıyor.

  Daha önce kripto para hizmeti vermeyip sonradan bu kervana katılanlar arasına şimdi de adını Singapur merkezli DBS Bank yazdırdı. 1968 yılında hükümet tarafından kurulan banka 2003 yılına kadar “The Development Bank of Singapore Limited” ismiyle biliniyordu. Temasek Holdings’in yan kuruluşu olan ve merkezi Marina Bay’de bulunan Marina Bay Financial Centre Tower 3’te yer alan DBS Bank, artık müşterilerine kripto para hizmetleri de sunmaya başlayacak. Banka, söz konusu kripto varlık hizmetlerini sunabilmek için MAS’tan onay aldığını açıkladı.

  DBS Vickers, MAS’tan Kripto Hizmet Onayı Alan 2. Kuruluş Oldu

  Gelen açıklamalara göre DBS Bank’ın bir yan kuruluşu olan DBS Vickers, Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında, Singapur’un mali düzenleyici kurumu MAS’tan alınan onay ile kripto varlık hizmeti sunmaya başlayabilecek. Bu onay sayesinde DBS Digital Excghange’in (DDEx) üyesi olan DBS Vickers, artık yöneticilerini ve şirketleri ticaret yapmak için borsalarda dijital ödeme token’larıyla destekleyebilecek. Böylece DBS Vickers, MAS’tan token hizmeti sunmak için ilkesel onay alan Singapur merkezli ikinci kuruluş oldu.

  DBS Bank Yetkilisinin Açıklamaları

  DBS Bank ekibinden Müh-Kwok Seat Moey, alınan onay sonrası konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Moey, söz konusu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Varlık yöneticileri ve şirketler arasında dijital ödeme token’ı hizmetlerine erişim konusunda yoğun ilgi ve talep gördük. Artık DBSV’nin, Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında prensipte onay almasıyla birlikte, bu artan yoğun talebi karşılamak için iyi bir konumdayız.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle