Kripto Para

Web3 Oyunları Zirvesi öncesinde 3 altcoine dikkat

  Bir dönem kripto paraların yükselişe geçmesinde önemli bir yere sahip olan blockchain oyun sektörüyle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Bazı altcoin projelerini yakından ilgilendiren “Web3 Oyunları Zirvesi” duyuruldu.

  Kripto para dünyasında 2021 yılında gerçekleşen boğa piyasasının itici güçlerinden biri blockchain oyunları olmuştu. Web3 oyunları sektöründe yarın önemli bir zirve gerçekleştirilecek. Yield Guild Games (YGG) tarafından düzenlenen Web3 Oyunları Zirvesi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği zirvede YGG dışında Axie Infinity (AXS), The Sandbox (SAND) temsilcileri de yer alacak. Blockchain oyunlarının önde gelen temsilcileri bu zirvede konuşmalar yapacak. Bununla birlikte zirve öncesinde altcoinlerde balina hareketlerinin hız kazanması dikkat çekti.

  YGG, AXS ve SAND Fiyatlarında Hareketlilik Bekleniyor

  Zincir üstü verilere göre AXS altcoine sahip en büyük 20 cüzdan adresi toplamda 261 milyon AXS tutuyor. Bu tokenlerin değeri güncel piyasada yaklaşık olarak 2 milyar dolara denk geliyor. Yani AXS tokende toplam arzının yüzde 96.76’sı balinaların elinde. AXS balinalarının böylesine etkin olduğu bir piyasada transferlerin yakından takip edilmesi önem taşıyor.

  Geçtiğimiz günlerde bir balina KuCoin kripto para borsasından 158 bin dolar karşılığında 25 bin 871 AXS alımı yaptı. Soğuk cüzdana aktarılan bu kripto paralar yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. Zincir üstü verilere göre bu cüzdan adresinde AXS dışında RNDR, MATIC, TVK, PYR, PEPE, GRT ve IMX altcoinleri bulunuyor.

  Binance Borasından 10 Aydır YGG Satın Alıyor

  Bir diğer blockchain oyun sağlayıcısı YGG tutan en büyük 20 cüzdanda YGG toplam arzının yüzde 93.26’sı olan 932.6 milyon adet YGG bulunuyor. Bu kripto paraların güncel değeri 373 milyon doları geçiyor. 0x6dd2 kısa cüzdan adresli balinanın Binance borsası üzerinden yaptığı alımlar dikkat çekti. İlk olarak 12 Şubat’ta alım yapan balina 16 Kasım’a kadar 440 milyon dolarlık harcama yaparak 1.11 milyon YGG biriktirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle