Kripto Para

Ubisoft'tan blockchain atağı!

  Dünyanın önde gelen video oyun yayıncısı Ubisoft, yeni desteklediği Nine Chronicles oyununda sektöre yeni bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Blockchain tabanlı oyun için 2.5 milyon dolarlık fon ayrıldığı açıklandı…

  Blok zincir oyunlarının giderek popülerleşmesi ile birlikte yeni oyunlar da gündeme gelmeye başladı. Nine Chronicles isimli blockchain oyunu, dünyanın önde gelen oyun yapım şirketlerinden Ubisoft desteği ile piyasaya sürülecek. Edinilen bilgilere göre popüler oyun şirketi, sektörde yeni bir çağ başlatmak için 2.5 milyon dolarlık fon ayırdı.

  Oyun severler tarafından merakla beklenen Nine Chronicles blockchain tabanlı oyununun arkasındaki geliştiriciler Planetarium’dan yeni bir girişim başlatıldı. Geliştiriciler, oyun severleri açık kaynaklı bir oyun ve hibe fonu ile ödüllendirmeyi planlıyor. Edinilen bilgilere göre oyunun geliştiricileri Nine Chronicles oyununu tamamen açık kaynak kodlu hale getirdi.

  Blockchain Tabanlı Bambaşka Oyun Deneyimi 

  Planetarium ekibi, Nine Chronicles oyununda kullanıcıların özgür biçimde modlama ve dönüştürme işlemleri yapabilmesine olanak tanıyor. Geleneksel MMORPG oyunlarında bilinenin aksine Nine Chronicles ile tamamen eşler arası bir oyun deneyimi yaşanacak.  Bu yüzden oyunun çalışması için herhangi bir merkezi platformun olmasına gerek görülmüyor. 

  Nine Chronicles oyununu geliştiren ekip Planetarium iflas etse bile oyunun farklı fork’ları devam edeceği için kullanıcılar oyun oynamaya devam edebilecek. Ubisoft, Nine Chronicles oyununa destek verdiğini açıkladı. Oyun dünyasında Assasins Creed, Just Dance, FarCry gibi pek çok oyunun destekçisi olan Ubisoft, geçtiğimiz yıl ortaklık anlaşması başlattı.

  Nine Chronicles Blockchain Oyununa Fon Desteği 

  Nine Chronicles oyunun geliştirici ekibi Planetarium, bu hedefler kapsamında oyunculara itibari para birimi, oyun içi öğeler gibi hediyeler sunmayı planlıyor. Nine Chronicles oyununun yetkililerinden Kijun Seo, bu konu hakkında yepyeni ve ödüllü bir oyun başlattıklarını kaydetti.

  Nine Chronicles’ten önce de pek çok açık kaynaklı oyunların bulunduğunu bildiren Seo şu ifadeleri kullandı: “Bu oyunların pek çoğu, ekosisteme katkıda bulunan kişileri ödüllendirecek kadar güçlü bir finansmana sahip değildi. Biz ise oyunumuzun başarısını, kullanıcılar ile paylaşmanın yöntemlerini araştırıyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle