Kripto Para

Kripto saadet zinciri 100 milyonu aşkın vurgun yaptı

  NTV haberine göre Türkiye’de Eskişehir merkezli “Smart Trade Coin” isimli saadet zinciri olduğu iddia edilen oluşum, “aylık %30 kazanç” vaadi ile 200 bin kişinin parasını aldı. İddialara göre şirketin topladığı para 100 milyon doları aşıyor.

  Dünyanın birçok yerinde insanlarda kripto paraların uzun vadede yüksek kazanç sağladığı algısı oluştu. Zira 2021 yılında dünyada popülaritesinin zirvesini yaşayan kripto paraların birçoğu, çok ciddi değer artışları yaşadı. Bu durum da haliyle daha fazla yatırımcının sektöre adım atmasına önayak oldu. Kazanç umutlarının çok olduğu bu sektörde, bu alandan kötü niyetle kazanç sağlamak isteyenlerin sayısı da ciddi ölçüde artış gösterdi.

  “Aylık %30 Kazanç” Vaat Edildi

  NTV’nin 25 Haziran tarihli haberine göre “Smart Trade Coin” isimli, saadet zinciri olduğu iddia edilen oluşum, “aylık %30 kazanç” vaadi ile 200 bin kişinin parasını aldı. Eskişehir merkezli şirket yüzünden binlerce kişinin mağdur olduğu iddia ediliyor. İddialara göre saadet zinciri üyeleri, kurbanlarından aldıkları paraları Marshall Adaları’na aktarıyordu. Habere göre, kripto para bot yazılımı olduğu iddia edilen Smart Trade Coin’den üyelik alan kişilere yüksek kazanç sağlanacağı iddia ediliyordu.

  Müşteriler Paralarını “Robot Yazılıma” Emanet Ettiler

  İddialara göre müşteriler, sözde bot yazılımından 100 ya da 1.000 dolarlık paket alarak, paralarını “robot yazılım” kontrolüne bırakıyordu. Söz konusu sözde robot yazılım, yatırımcısı için piyasadaki en iyi yatırım seçeneklerini 7/24 değerlendirerek, en uygun yatırımı müşteriler adına yapıyordu. Özellikle kripto para konusunda bilgisiz ya da az bilgili kişilere yönelik uygulandığı iddia edilen dolandırıcı sisteme, Ethereum (ETH) ile ödeme yapanların olduğu da ortaya çıktı.

  Sistem Nasıl İşliyordu?

  Habere göre, “Smart Trade Coin” oluşumunun saadet zinciri olmasını sağlayan şey, müşterilerin getirdikleri yeni üyeler karşılığında daha fazla kazanç sağlama şanslarının olduğuna teşvik edilmeleriydi. Bu sistem üzerine kurulduğu söylenen oluşuma, 50 bin dolara kadar yatırım yapan müşterilerin olduğu ve toplamda yaklaşık 200 bin kişinin para yatırdığı iddia edildi.

  Oluşumun sadece Türkiye’de değil, çeşitli Avrupa ülkelerinde bulunan ve ağırlıklı olarak Türk vatandaşlara da “hizmet verdiği” iddia edildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle