Kripto Para

Kripto para yatırımcı sayısında patlama bekleniyor!

  ABD merkezli kripto para borsası Gemini tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2021 yılında ABD’deki kripto para kullanıcılarının sayısı yaklaşık iki kat artış gösterecek. Söz konusu araştırma, kripto paraların benimsenme durumunu bir kez daha ortaya koydu.

  ABD merkezli, Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşlerin sahibi olduğu Gemini borsası, ABD’li yetişkinler arasında bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına göre ABD’li yetişkinlerin yaklaşık üçte ikisi Bitcoin (BTC) gibi kripto paralar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyor ya da kripto paralara yatırım yapmak istiyor. ABD’de, 18-65 yaş aralığındaki 3 bin katılımcı ile gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları, piyasalarda katılımcı sayısının artış göstereceğine işaret ediyor.

  Winklevoss kardeşlerin yapmış olduğu “ABD’de Kripto Paranın Durumu Raporu” isimli araştırma raporunda, ABD’li vatandaşların kripto paralara yaklaşımı ve kripto para piyasasında tüketici trendleri değerlendirildi.  18-65 yaş aralığında, yıllık geliri 40 bin doların üzerinde olan 3 bin ABD’linin katıldığı araştırma, kripto paraların benimsenmesine ilişkin önemli sonuçları barındırıyor.

  Katılımcıların Yüzde 63’ü “Kripto Paralara İlgi Duyuyor”

  Söz konusu rapora göre ABD’de kripto para yatırımcı sayısında ve çeşitliliğinde ciddi ölçülerde artışlar olduğu görülüyor. Gemini borsası tarafından yapılan araştırmaya katılan katılımcıların %63’ü, kripto paralara ilgi gösterdiklerini ifade etti. Yani bu ifadeye göre katılımcılar kripto para sahibi olmasa dahi, kripto paralar hakkında daha fazla bilgilenmek ya da ileride kripto para yatırımı yapmak istiyor.

  Yapılan araştırma sonuçlarına ve bulgularına dayanarak Gemini borsası kripto para kullanıcılarının sayısına ilişkin bir sonuca ulaştı. Buna göre ABD halkının %14’ü, yani 21,2 milyon ABD’li halihazırda kripto para sahibi. Araştırmaya katılan katılımcıların %13’ünün bu yıl ilk kez kripto para sahibi olacağını açıklaması, bu sayının 2021’de iki katına çıkacağına işaret ediyor.

  Gemini COO’su Noah Perlman’ın Açıklamaları

  Yapılan araştırma sonrasında Gemini COO’su Noah Perlman, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

  “Yeni araştırma, kripto para yatırımcı tabanına dair değerli çeşitliliğin sinyallerini veriyor. Katılımcıların çeşitliliği, uzun vadede piyasaların olumlu bir şekilde evrimleşmesine imkan sağlayacaktır.”

  Perlman, açıklamalarında ayrıca şirketin piyasaya girişte engelleri kaldırmak adına kripto eğitimi sunmaya, güvenlik ve akıllı düzenlemeye öncelik vermeye devam edeceklerini ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle