Kripto Para

Kripto şirketleri “Yeşil Bitcoin” için harekete geçti

  Lider kripto para birimi Bitcoin için temiz enerji ile çalışan maden havuzu açılışı hazırlıkları başladı. Kripto para şirketleri Argo Blockchain ve DMG Blockchain Solutions ortaklığı ile açılacak olan havuz ile Bitcoin’in iklim değişikliği üzerinde daha olumlu bir etki bırakması hedefleniyor. Bu maden havuzu ile tarihin ilk “yeşil Bitcoin’i” üretilecek.

  Popüler kripto para Bitcoin son dönemlerde iklim değişikliği üzerinde bıraktığı olumsuz etki ile sık sık eleştiri almaya başlamıştı. Lider kripto para biriminin çok fazla elektrik enerjisi tüketmesi geniş bir kesim tarafından eleştiriliyordu. Hidroelektrik santrallerinden elde edilen enerji ile üretilecek Bitcoin için harekete geçen iki kripto para şirketi, söz konusu faaliyet için yeni Bitcoin maden havuzu oluşturacak.

  Argo Blockchain ve DMG Blockchain Solutions şirketleri tarafından başlatılan bu yeni girişim ile kripto madencilerin çevresel duyarlılığının arttırılması hedefleniyor. Söz konusu Bitcoin maden havuzu ilk aşamada bu iki şirketin hashrate’ini içerecek. Sonrasında hashratelerin genişletilmesi planlanıyor. Bitcoin’in enerji tüketimi ile ilgili aldığı eleştirilerin yoğunlaşmaya başladığı bu dönemde gündeme gelen yeşil Bitcoin fikri, geniş bir kitleden takdir topladı.

  Bitcoin’in enerji tüketimi eleştiri alıyordu

  Argo Blockchain ve DMG Blockchain Solutions şirketlerinin ortaklaşa başlattığı yeşil Bitcoin projesi kripto para piyasasında büyük yankı uyandırdı. Bitcoin özellikle iklim değişikliğinin etkilerini daha net göstermeye başladığı son dönemlerde birçok kesimden fazla enerji tüketmesi nedeni ile eleştiri alıyordu. Kullandığı elektrik enerjisi miktarı ile dikkat çeken Bitcoin, bu yeni havuzda hidroelektrik santrallerinde üretilen enerjiyi kullanacak.

  Bitcoin’in yıllık enerji tüketimi ile ilgili yapılan son araştırmalar, lider kripto para biriminin çevreye düşünüldüğünden daha fazla zarar verdiğini gösterdi. Bank of America tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma Bitcoin’in yıllık enerji tüketim miktarının ABD’nin en büyük uçuş firmalarından American Airlines’e ve binlerce kişinin çalıştığı ABD federal büronun enerji tüketimine denk olduğunu ortaya koydu.

  Argo Blockchain CEO’su yeşil Bitcoin ile ilgili açıklama yaptı

  Yeşil Bitcoin üretimi için açılacak yeni maden havuzunun yaratıcılarından olan Argo Blockchain şirketinin CEO’su konu ile ilgili açıklama yaptı. CEO piyasadaki diğer kripto para şirketlerinin de aynı çizgiden gelmelerini beklediğini açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle