Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 6 Aralık 2021

  Kripto para piyasasını sarsan sert satış dalgasının ardından Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda yüksek volatilite dikkat çekiyor. Toparlanma sürecine girmesi beklenen kripto para piyasasında iniş ve çıkış hareketleri yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

  6 Aralık 2021 Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Son dönemde kripto paralar hakkında olumlu adımlar atan Hindistan'da Kotak bankası, ülkenin en büyük borsalarından biri olan WazirX ile ortaklık yapacak. Bu anlaşmaya göre Kotak, aylardır kripto para borsalarına izin vermediği politikasını değiştirecek ve sektöre kapılarını açan ülkedeki ilk büyük banka olma özelliğini taşıyacak.

  BitMart CEO’su Sheldon Xia, 150 milyon dolarlık saldırı hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Xia, ilk güvenlik kontrolünü tamamlayarak etkilenen varlıkları belirlediğini ve kullanıcılarının zararlarını karşılayacaklarını söyledi. Borsada saldırganın özel anahtarı çalarak fonları ele geçirmesinden doğan zarar telafi edilecek.

  Altcoinlerde ise yeni Ethereum (ETH) güncellemesinin beklenenden daha erken gerçekleşeceği bildirildi. Ethereum ağı, 8 Aralık 2021 Çarşamba gecesi 13.773.000 blok numarasında yayınlanacak bir güncelleme alarak yeni bir döneme girecek. 

  Sequoia Capital India ve Steadview Capital gibi önemli şirketlerin, Hindistan'da 2017 yılında kurulan Polygon'a, token alım vasıtasıyla yatırım yapacakları iddia edildi. 50 ilâ 150 milyon dolar değerde alım yapılacağı konuşulurken bu haberler MATIC fiyatına olumlu yansıdı.

  Kripto para piyasasında dikkat çeken bir diğer haberde, Binance Smart Chain (BSC) ve oyun şirketi Animoca Brands 200 milyon dolarlık bir fon için ortak oldu. Söz konusu fonun hedefi, blokzinciri oyunlarının erken aşamada desteklenmesi olacak.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 0.51 oranındaki artışla yeniden 48.500 dolar seviyesinden fiyatlanıyor. Popüler altcoinlerde ise düşüş sinyalleri devam ediyor. ETH ve XRP fiyatlarında yüzde 3 civarı kayıp yaşanırken günün en çok değer kaybeden altcoini SOL ve DOT oldu. İlk 10 listesinde yer alan LUNA coin fiyatında ise yüzde 9 kayıp yaşanıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle