Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 7 Eylül 2023

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) 25 bin dolar üzerinde konsolide olmaya devam ediyor. BTC’deki zayıf görünüm altcoinlerdeki işlem hacimlerini de düşürdü.

  7 Eylül 2023 Perşembe günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Arkham Intelligence, spot BTC ETF başvurusuyla gündeme gelen Grayscale’in toplam 627 bin BTC tuttuğunu duyurdu. Grayscale’in dünya çapında en fazla BTC’ye sahip olan ikinci şirket olması, piyasada fiyat manipülasyonu yapabileceğine dair endişe yarattı.

  Ripple Labs başkanı Chris Larsen, ABD Başkanı Joe Biden ve SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto politikasını eleştirdi. Biden yönetiminin kripto para politikasını kötü duruma soktuğunu öne süren Larsen, “Bu Amerika’nın tarzı değil. Gary Gensler’in karar mekanizmasına değil, yasama organlarının net kurallarını benimsemeliyiz.” dedi.

  Tayvan hükümetinden bir yetkili, kripto düzenlemesi için rehber niteliğinde bir taslak yayınlayacağını söyledi. Tayvan Mali Denetleme Komisyonu (FSC) tarafından hazırlanan taslağın bu ay sonuna kadar yürürlüğe girmesi bekleniyor. Son olarak Binance de AML uyumluluğu için Tayvan’da başvuru yapmıştı.

  Santiment son raporunda Chainlink (LINK) köpekbalığı ve balina adreslerinin birikim çılgınlığına başladığını açıkladı: “Bu seviyede LINK tutan 3.127 cüzdan var ve bu da 3 Aralık 2022’den bu yana en yüksek miktar olarak karşımıza çıkıyor. Bu adresler son 3 gün içinde 9,6 milyon dolar değerinde LINK aldılar.”

  Carhie Wood’un kurucusu olduğu ARK Invest, bir diğer yatırım şirketi 21Shares ile ortaklaşa spot Ethereum ETF’i başlatmak için resmi başvuru yaptı. Spot ETH ETF’i onaylanırsa Cboe BZX Exchange üzerinde işlem görecek.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC fiyatında kritik seviye üzerinde tutunma çabası sürüyor. Eylül ayında tarihsel olarak kötü performans ortaya koyan BTC’de yükseliş sinyalleri henüz görülmedi. Güncel fiyatlara bakıldığında BTC %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoinlerde son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle