Kripto Para

Sözü bizzat CZ verdi: Binance’tan 1 milyar dolarlık alım!

  Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance, yaptığı yeni alımı duyurdu. Bizzat CEO Changpeng Zhao’nun duyurduğu yeni gelişmeye göre Binance, Bitcoin ve iki altcoin’e 1 milyar dolar para yatırdı!

  İşlem hacmi anlamında dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Bitcoin (BTC) ve iki altcoin’e yaptığı yeni yatırımla gündemde! Bizzat Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) tarafından yapılan duyuruda BTC ile iki kripto para birimine 1 milyar dolarlık yatırım yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

  Binance 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı

  USD Coin’in (USDC) dolar sabitini kaybetmesi, Silvergate ve Silicon Valley iflası gibi büyük sıkıntılarla mücadele eden kripto para sektörü zor günler geçiriyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası bu zorlu süreçte inisiyatif alarak 1 milyar dolarlık bir yatırım yaptığı bilgisini paylaştı.

  Binance CEO’su CZ resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Stablecoin’ler ve bankalardaki değişiklikler göz önüne alındığında, Binance 1 milyar dolarlık Endüstri Kurtarma Fonunda kalan varlıkları BUSD’den BTC, BNB ve ETH’a dönüştürecek. Bazı fon hareketleri zincir üstünde açıkça görülebilir. İşte şeffaflık.” ifadelerini kullandı.

  Etherscan Verileri Alımları Doğruladı

  CZ’nin duyurduğu pozisyon değişikliği Etherscan verilerine de yansıdı. Endüstri Kurtarma Fonuna bağlı cüzdandan yaklaşık 985 milyon dolar değerinde 979,8 milyon adet BUSD bulunuyordu. İşlem detaylarına bakıldığında ise Binance, bugün saat 08.31 itibari ile Uniswap aracılığı ile BUSD dönüşümüne start verdi.

  Whale Alert dönüşümün yanında 985 milyon dolar değerinde BUSD’nin Binance Kurtarma Fonundan borsaya aktarıldığı bilgisini doğruladı. Piyasalar bu haberi olumlu karşılıyor ve BTC, BNB ve ETH üzerinde satış baskısını kaldırarak fiyatları yukarı çekebileceğini söylüyor.

  Kripto Para Dostu Bankalara Büyük Darbe!

  Binance yeni kurtarma planını duyururken Silvergate Bank ve Silicon Valley, iflasları ile sektörü tedirgin ettiler. Her iki bankanın da kripto dostu olması ve özellikle Silicon Valley ile birlikte USDC’nin dolar sabitini kaybetmesi büyük krize yol açtı. CZ ise durumla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kripto dostu bankaları kapatmak için koordineli bir çaba var” ifadelerini kullandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle