Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 4 Ağustos 2023

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsizlik, altcoin projelerine de yansıdı. Ağustos ayında kripto paralardaki volatilite iyice düştü. Bir süredir yatay seyirde takip edilen kripto paralarda piyasayı hareketlendirecek yeni haber akışına ihtiyaç duyuluyor.

  4 Ağustos 2023 Cuma günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  BTC fiyatı 29 bin dolar üzerinde yatay görünümü sürdürürken ABD’de önemli veriler açıklandı. Küresel piyasaların yakından takip ettiği verilere göre tarım dışı istihdam beklenti 200k iken 187k olarak açıklandı. İşsizlik verileri ise beklenti yüzde 3.6 iken yüzde 3.5 olarak gerçekleşti. Bu veriler sonrasında BTC ve dolar endeksinde çok ciddi bir hareket gözlemlenmedi.

  SEC’e yapılan kripto ETF başvurularına yenileri eklendi. ProShares ve Bitwise, 3 yeni başvuru yaparken bunlar BTC ve ETH fiyatını aynı anda takip eden 3 vadeli ETF’ler oldu.

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, SEC davasının iptali için mahkemeye başvuru yaptı: “Dava konusunda çok net konuşmak istiyorum. Biz kazanabileceğimize inanıyoruz Kazanmayı bekliyoruz. İstediğimiz şey SEC ile birlikte çalışmak, regülasyonların açık olmasını sağlamak.”

  Rusya Merkez Bankası (BoR), dijital ruble lansmanını gerçekleştirdi. Resmi logo ve komisyon ücretleri açıklanırken CBDC çalışmalarının devam edeceği belirtildi.

  Jasmy ve DWF Labs, blok zinciri teknolojisinin benimsenmesini artırmak amacıyla ortak olduğunu açıkladı. DWF Labs, bu ortaklıkta OTC hizmetleri ve medya desteği gibi ekosistemin büyümesini destekleyecek çözümler sunacak.

  Yurt içinde ise Garanti BBVA, kripto cüzdan ve transfer hizmeti Garanti BBVA Kripto’yu öncelikli olarak şirket çalışanlarının hizmetine sundu. 16 milyondan fazla müşterisi olan bankanın Garanti BBVA Kripto’yu ne zaman genel kullanıma açacağı henüz bilinmiyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto paralarda konsolidasyon süreci devam ederken piyasadaki hareketlilik giderek azaldı. Günün öne çıkan haberleriyle birlikte en büyük kripto para birimi BTC fiyatı %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoin piyasasında son fiyatlamalar şöyle sıralandı:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle