Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Nisan 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoin piyasasında sert düşüşlerin yaşandığı 23 Nisan Cuma günü yatırımcılar gelişmeleri endişeyle takip etti. Hafta başında sert düzeltmeden toparlanma belirtileri gösteren bazı altcoin fiyatlarında çok ciddi kayıplar yaşandı. 

  BTC ve altcoin piyasasında yaşanan bu düşüşü tetikleyen gelişmeleri ve önemli fiyat hareketlerine dair detaylı bilgileri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para Bitcoin güne sert düşüşle başladı. BTC fiyatındaki düşüşte etkili olan gelişmelerden biri de ABD Başkanı Joe Biden’ın zenginlerden talep ettiği vergi oranını 2 katına çıkarma planı oldu. Biden’ın sermaye kazançları üzerinden alınan vergi oranını artırmayı planladığı haberinin finansal piyasalardaki etkisi çok sert oldu.

  ABD teknoloji ve sanayi borsaları ile paralel bir grafik çizen BTC, haberin yarattığı satış dalgasından etkilendi. S&P 500, Nasdaq ve Dow Jones’ta sert satışlar başlayınca Bitcoin fiyatında da toparlanma çabası tersine döndü ve düşüş hızlandı. Ünlü kripto para analisti Josh Rager, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin fiyatı için 45 bin dolara işaret etti.

  Eski Goldman Sachs yöneticisi ve şimdilerin Real Vision CEO’su Raoul Pal, sahip olduğu bütün BTC’leri satıp ETH satın alabileceğini açıkladı. Yerli kripto para piyasasında da gündem Thodex borsası ve regülasyon çalışmaları oldu. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, kripto paralar için en kısa zamanda küresel standartlara uygun düzenlemeler getireceklerini belirtti. 

  Altcoinlerde de düşüş hızlanırken popüler analist PlanB, bu düzeltmenin normal olduğunu ve piyasada yeniden hedeflenen seviyelere yükseliş başlayacağını kaydetti. Galaxy Digital CEO’su ve ünlü milyarder Mike Novogratz ise Dogecoin (DOGE) için short (kısa) pozisyon açmanın çok tehlikeli olduğunu vurguladı. Öte yandan Michael van de Poppe gibi popüler analistler, altcoinlerde önümüzdeki aylarda yükseliş beklentilerini vurguladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasalarında BTC boğaları ile ayılarının rekabeti sürerken Bitcoin 50 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmaya çabalıyor. Gün içinde 48 bin dolara kadar gerileyen BTC fiyatı borsalardan gelen güncel verilere göre yüzde 9.79 kayıpla 49 bin 400 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoinlerde ise kayıplar çok daha yüksek oranlarda.

  Son dönemde en çok kazandıran altcoinlerden Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) fiyatında yüzde 12’den fazla değer kaybı yaşanıyor. Dogecoin (DOGE) yüzde 20’den fazla değer kaybederken en değerli ilk 10 kripto para birimi listesinde yatırımcısını en çok üzen altcoin oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle