Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 27 Eylül 2022

  Küresel piyasalarda satış baskısı yaratan DXY rallisinden sonra kripto para birimlerinde başlayan toparlanma sinyalleri yatırımcıları sevindiriyor. Negatif haberlere karşı iyi direnen ve seviyesini korumayı başaran büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükseliş hareketine başlarken altcoinleri de canlandırdı.

  27 Eylül 2022 Salı gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  FED başkanı Jerome Powell’ın kripto para açıklamaları, sektör açısından olumlu karşılandı: “Kripto para birimleri de dahil olmak üzere sorumlu inovasyonu destekliyoruz. Bu yeni teknolojiyi hazırlamak için hala yapılması gereken çok şey var.” Açıklamaların ardından BTC ralliye başladı.

  ABD merkezli popüler kripto para borsası FTX, iflas eden Voyager Digital için yapılan açık artırmayı yaklaşık 1.4 milyar dolarlık bir teklifle kazandı. Bu gelişmeyle birlikte ABD’de kripto para sektörü büyümeye devam etti.

  Kripto yatırımcısına önemli raporlar sunan CryptoQuant araştırmacıları, ağdaki aktif cüzdan adreslerini fiyat ile karşılaştırdı. Söz konusu grafikte BTC ağındaki aktif cüzdan sayısının, 2021 Haziran ayındaki düşüşün ardından bir türlü eski seviyesine ulaşamadığı görüldü. 

  Deribit kripto para borsası, rezervlerini 3AC iflasından önceki seviyesine getirmek için harekete geçti. Yeni yatırım turu hazırlayan borsanın mevcut yatırımcılardan 400 milyon dolarlık fon topladığı iddia edilirken bu yatırım haberi sektörü hareketlendirdi.

  İlk NFT baskılı banka kartını üretmek için Hi platformuyla ortak olan Mastercard, resmi açıklamayı yaptı: “NFT’ler banka kartlarının üzerine muhteşem gözüküyor. NFT alanıyla ilgilenen insanlar, bu kartlar ile ellerindeki dijital sanat eserlerini somut bir şekilde de gösterebilecek.”

  Coinshares kripto para haftalık akış raporuna göre Bitcoin short pozisyonlarındaki 7 haftalık boğa koşusu 5 milyon dolarlık çıkışla sona erdi: “Kriptolarda risk iştahının hafif yükselmesiyle dijital varlık ürünlerine 8,3 milyon dolar giriş yapıldı.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsa verilerine göre BTC’de yüzde 5’in üzerindeki artışla 20.120 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. Lider altcoin ETH fiyatı 1.384 dolara tırmanırken BNB, XRP, ADA ve DOGE fiyatlarındaki kademeli yükseliş sürüyor. Günün en fazla değer kazanan altcoinleri arasında yüzde 6.22 artan SOL coin olması dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle