Kripto Para

Square Bitcoin ocak ayı raporunu yayınladı

  Kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden Square CFO’su Amrita Ahuja, ocak ayındaki yeni Bitcoin kullanıcılarının sayısını açıkladı. Platformun rekor seviyeye çıktığı ocak ayında 1 milyon kişi BTC satın aldı…

  Kripto para basınına açıklamalarda bulunan Amrita Ahuja, şirketi Square ve Bitcoin alımları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ahuja, katıldığı programda 2020 yılında 3 milyon Cash App kullanıcısının cüzdanları üzerinden Bitcoin alıp sattığını belirtti. Cash App uygulamasında Bitcoin satın alan yeni kullanıcı sayısını da açıklayan Amrita Ahuja’nın bu ifadeleri kripto para basınında geniş yankı buldu.

  Ocak ayında Bitcoin rallisinin yeni rekorlar getirmesi, pek çok farklı platformda olduğu gibi Cash App üzerinden de alımları ve yeni kullanıcı sayısını arttırdı. Square CFO’su Amrita Ahuja’nın açıkladığı verilere göre Cash App’te Bitcoin alan yeni kullanıcı sayısının 1 milyona ulaşıldı. Ocak ayında görülen ralli ile aynı zamanda gerçekleşen bu rekor şirketin tarihinde bir ilk oldu.

  Bitcoin Yeni Kullanıcı Sayısı Rekor Kırdı

  Kullanıcı sayısının 36 milyon olduğu Cash App platformunda ocak ayında birçok artış meydana gelmesi dikkatlerden kaçmadı. Yetkili ismin açıkladıklarına göre, sadece kullanıcı sayısında değil hacimde ve yatırım platformunu kullananlarda da artış yaşandı. Platform, ocak ayında en çok Bitcoin ve hisse senedi yatırımı hizmetleriyle rağbet gördü.

  Square CFO’su Amrita Ahuja, gelişen topluluğa Bitcoin hakkında eğitimler verebilmek için platforma eğitici materyallerin de eklendiğini belirtti. Kripto para basınına röportaj veren Ahuja, şunları söyledi: “Bitcoin’in ekonomik hedeflerimizle uyumlu olduğuna inanıyoruz. Finansal araçlara erişim sağlayamayanlar için BTC gelecekte bir rol üstelenebilir.”

  Square Bitcoin Alımına Hız Kazandırdı

  2020 yılının Ekim ayında 50 milyon dolar değerinde BTC satın alan Square, 23 Şubat tarihinde 170 milyon dolarlık Bitcoin aldığını duyurdu. Böylelikle şirketin satın almış olduğu toplam Bitcoin sayısı 8 bin 27’ye çıktı. Şirketin dördüncü çeyrek raporunda yer alan bilgilere göre, Square’in toplamdaki nakit ve benzeri menkul kıymetlerinin %5’i BTC’ye ayrıldığı ortaya çıktı. Square olarak uzun vadeli yatırım yaptıklarını ifade eden Amrita Ahuja, Bitcoin yatırımlarını sürdüreceklerini kaydetti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle