Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 27 Ağustos 2021

  Bitcoin, Ethereum, Ripple gibi kripto para birimlerindeki değişimler, sabah saatlerinden itibaren yatırımcılar tarafından yakından takip edildi. En büyük kripto para biriminde düşüş sinyallerinin yeniden yükselişe dönmesi altcoin fiyatlarına da olumlu yansıdı.

  27 Ağustos Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Son dönemde Latin Amerika bölgesinde kripto paralara karşı olumlu yaklaşım olduğu biliniyor. Son olarak Küba hükümeti tarafından yapılan açıklamada kripto paraların resmi olarak tanınacağı ve ödemeler konusunda da regülasyonlar getirileceği belirtildi. Resmi gazetede yer alan karar, Küba Merkez Bankası’nın sosyoekonomik çıkarları nedenleriyle kripto paraların kullanımına izin vereceğini duyurdu.

  Hindistan Merkez Bankası başkanı, ülkenin Aralık ayına kadar dijital rupi denemelerine başlayabileceğini söyledi. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu haberle birlikte, Hindistan Merkez Bankası’nın ilk dijital para deneme programlarını hızlandırdığı öğrenildi.

  Güney Kore’de 20’den fazla yerel kripto para borsası kapatılma riskiyle karşı karşıya kaldı. Regülasyonlara uymayan borsaların yeni regülasyon kurallarına uymaları için 24 Eylül'e kadar süre tanındı. Yetkililer, bu süreye kadar faaliyetlerini düzenlemeyen yerel kripto para borsalarının kapatılacağını söyleyen bir uyarı açıklaması yayınladı.

  Los Angeles’ta bir müzik şirketinde çalışan 33 yaşındaki Glauber Contessoto, 5 Şubat’ta tüm birikimini (yaklaşık 250.000 dolar) Dogecoin’e yatırmıştı. Kripto para topluluğunun dikkatini çeken Contessoto şimdi de Cardano’ya (ADA) yatırım yapmaya başlayacağını söyledi.

  Bitcoin fiyatının 500 bin dolara gideceğini iddia eden yatırım şirketi Ark Invest'in CEO'su Cathie Wood, yatırımcılara önemli tavsiyelerde bulundu. Wood, Bitcoin alımı yapmak için şu an en iyi fırsat olduğunu kaydetti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 2.38 oranında artarak 47.950 dolardan işlem görüyor. ETH başta olmak üzere BNB, XRP, DOGE, DOT fiyatındaki yükselişler yatırımcıları heyecanlandırdı. Günün en çok kazandıran altcoin projesi yüzde 10’dan fazla artan ADA coin olurken hemen arkasından yüzde 8’e yakın artışla SOL geldi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle