Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 26 Mart 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı dünkü büyük çaplı düzeltme hareketinin ardından yönünü yukarı çevirdi. Bitcoin’in ardından pek çok önde gelen altcoin projesinde de fiyatlar yükseliş hareketine başladı. 

  Kademeli yükseliş devam ederken 26 Mart Cuma günü kripto para basınında öne çıkan gelişmeler ve önemli fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyaca ünlü Fransız ekonomist Benoit Coeure, Bloomberg’e verdiği röportajda, Bitcoin’in başarısız olduğunu söyledi. Popüler ekonomist BTC’nin başarısızlığına sebep olarak yüksek volatilite problemini gösterdi. New York Digital Investment Group CEO’su Robert Gutmann ise bunun tam tersi olarak görülebilecek bir açıklama yapmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Gutmann’a göre kurumsal firmalardan sonra devletlere ait yatırım fonları da portföylerine Bitcoin eklemek için harekete geçti.

  Kripto para uzmanları, dün yüzde 8’in üzerinde değer kaybı yaşayan Bitcoin fiyatındaki düşüşe sebep olarak DXY Dolar Döviz Endeksi’ndeki yükselişi gösterdi. Dolar değer kazanırken MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor ise bu düzeltmenin beklenen bir şey olduğunu ve mevcut durumun alım fırsatı olduğunu vurguladı. Dünyanın en büyük bankalarından Morgan Stanley, belirli müşterilerinin Bitcoin fonlarına erişmesine izin vereceğini açıkladı. Bu gelişmeler BTC fiyatındaki yükseliş hareketini destekledi.

  Altcoin piyasasında ise dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ekibinden duyurular yapıldı. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in kripto paralara regülasyon hazırlığında olmasına karşılık, Binance yönetim ekibine eski regülatör isimleri ekleyerek kadrosunu güçlendirdi. Rick McDonell ve Josee Nadeau, Binance ekibine dahil edilince BNB fiyatında da yükseliş başladı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Lider kripto para birimi BTC, borsalardan gelen güncel verilere göre son 24 saatte yüzde 3’ün üzerinde değer kazanarak 53 bin dolar seviyesinin üzerinde kalma savaşı veriyor. ETH, BNB, DOT ve XRP fiyatında da kademeli yükselişler devam ediyor. ADA fiyatı Cardano ağında yapılan güncelleme haberlerinin de etkisiyle yüzde 8’den fazla değer kazandı. Önde gelen altcoinlerin hepsinde dünkü kayıpların bir kısmının telafi edilmesi yatırımcıları sevindirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle