Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 26 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında yatırımcıları endişelendiren gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz gün toparlanma belirtileri gösteren Bitcoin yine satış baskısı ile karşılaştı. BTC fiyatındaki gerileme popüler altcoin projelerinde de ciddi oranlarda kayıplara yol açıyor.

  26 Haziran Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor, Çin’in trilyon dolarlık bir hata yaptığını savunarak BTC madenciliği konusunda diğer ülkelere mükemmel bir fırsat doğduğunu belirtti. Saylor, Çin gibi güçlü bir ulusun trilyon dolarlık bir hata yapmayı göze alabileceğini fakat yine de bu hamlenin bir trajedi olduğunu ifade etti. 

  Kraken CEO’su Jesse Powell, piyasada yaşanan son düşüşü parkta dolaşmaya benzeterek, BTC’nin yeniden yükselişine devam edeceğini söyledi. Bitcoin’e güvendiğini açıklayan Powell, kripto para yatırımlarının uzun vadeli olması gerektiğini vurguladı.

  CoinShares’in yayınladığı bir rapora göre yatırımcılar üst üste üç hafta boyunca kripto para piyasalarından net sermaye çıkışı yaşandı. Bu durum, kripto para piyasalarında 2018 yılının Şubat ayından bu yana gerçekleşen en uzun sermaye çıkışı serisi olarak tarihe geçti.

  Boston Fed Başkanı Eric Rosengren, Tether’i ABD merkez bankasının izlediği finansal istikrarı tehdit eden unsurlar arasında gösterdi. Rosengren, stabil kripto paraya, kısa vadeli kredi piyasalarının yeni ‘disruptor’ları başlığı altında yer verdi. 

  Guggenheim CIO’su Scott Minerd, mevcut teknik görünümü yorumlayarak Bitcoin için gerçek dip olarak gördüğü noktanın 10 bin doları olduğunu açıkladı. Uzman isme göre teknik göstergelere bakıldığında BTC fiyatındaki düşüş trendi devam edebilir. Visa, Mastercard ve diğer önemli finansal ortaklar, Facebook’un kripto para birimi Diem’e katılımlarını yeniden gözden geçirecekler. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bitcoin fiyatındaki düşüş devam ederken yüzde 6.63 oranındaki kayıpla 30.754 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birimindeki düşüş, en değerli 10 kripto para birimi listesindeki altcoin fiyatlarını da olumsuz etkiliyor. ETH, BNB, ADA, DOGE ve XRP fiyatlarındaki kayıplar yatırımcılar tarafından endişeyle takip ediliyor. Günün en çok değer kaybeden kripto para biriminin yüzde 8 düşüşle Polkadot (DOT) olması dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle