Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Eylül 2021

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ederken 25 Eylül 2021 Cumartesi gününde de yatırımcılarda endişe yarattı. Son olarak Çin’den gelen olumsuz haberler sebebiyle düşmeye başlayan kripto paralarda bazı altcoinler piyasanın tersine yükselişe geçti.

  25 Eylül 2021 Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Çin’in dünkü yasaklama açıklamasından sonra ülkedeki kripto para borsalarının hamlesi merak konusu olmuştu. Çin bölgesindeki en büyük kripto para borsası olan Huobi, Çin anakarasındaki tüm yeni kullanıcıların kaydını askıya aldığını açıkladı. Çin’deki baskının bu sefer çok büyük olabileceği ve bu sebeple de borsaların önlemlere başladıkları belirtildi. 

  ABD'nin yaptırım uygulaması beklenen OTC borsası Suex'in kurucusu Egor Petukhovsky, mahkemeye başvuracağını açıkladı. Petukhovsky, kendini savunarak şirketinin hiçbir zaman yasa dışı faaliyette bulunmadığını ve karşı dava açmaya hazırlandığını ifade etti.

  Kripto paralara karşı destekçi tutumu ile bilinen ABD’li senatör Pat Toomey’in, SEC Başkanı Gary Gensler’a yazdığı mektup kripto para basınında geniş yankı buldu. Bu mektupta Toomey, özellikle SEC’nin hangi dijital varlıkların menkul kıymet olduğu konusunda bir açıklık getirilmesini istedi.

  El Salvador’un Bitcoin (BTC)’i yasal olarak kabul etmesinin yankıları sürüyor. ABD Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu’nda araştırma görevlisi olan Prof. Jeffrey Frankel, bu hamleyi eleştirdi. Bu hamlenin çok tehlikeli olduğunu söyleyen Frankel, zayıf bir ekonomisi olan El Salvador’a zararlı olacağını kaydetti.

  Ripple CEO’su Garlinghouse, son röportajında SEC’nin Ethereum ile ilgili açıklamaları düzenleyici netliğin olmadığını söyledi. XRP’nin nasıl son derece güçlü bir araç olabileceğine dair görüşler bildiren Garlinghouse’un bu açıklamaları XRP yatırımcılarnı heyecanlandırmaya yetti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Borsalardan gelen verilere göre BTC fiyatında çok az bir gerileme yaşanıyor ve 42.309 dolarlı seviyelerden işlem görüyor. Altcoinlerde ETH, BNB, SOL ve DOT fiyatlarında da Bitcoin’e benzer şekilde düşüş devam ediyor. Ancak piyasadan pozitif ayrılan Cardano (ADA) fiyatında yüzde 6’dan fazla artış yaşanması altcoin yatırımcılarını sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle