Kripto Para

Asıl ralliyi Temmuz ve Ağustos’ta göreceğiz – Tron CEO’su

  Kripto para piyasaları, 2021 yılında daha önce hiç olmadığı kadar hareketli günler yaşadı. Bu süreçte Bitcoin (BTC) ve beraberinde birçok kripto para birimi birçok kez tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Genel tabloda olumlu ilerleyen bu gidişat, daha sonra Mayıs ayında bozguna uğradı. Ancak Justin Sun, bu olumsuz havanın yeni bir ralli ile dağılacağını düşünüyor.

  Kripto para piyasalarında Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC) 2017’de kırdığı 20 bin dolar barajını geçmesi, büyük rallinin ilk adımı oldu. 2021’e uzanan bu ralli aylarca devam etti. Yılın ilk 4 ayında Bitcoin rekorunu tazeledi ve ilerleyen dönemlerde de bunun üstüne koyarak ilerlemesi bekleniyordu. Ancak Mayıs ayı ortalarında Bitcoin çok sert düşüşler yaşayarak genel anlamda piyasaları da aşağı çekti. Piyasada görülen bu çöküşte, manipülatörlerin etkisinin olduğu biliniyor. Zira Bitcoin, gelen açıklamalar üzerine düşüş serüvenine başladı.

  Piyasanın “Manipülatörlerinden” Sun İddialı Açıklamalarda Bulundu

  Çöküşün yaşanması ile birlikte birçok ünlü isim ve analist, düşüşün etkilerinin daha uzun süreceğine inandıklarını belirten yorumlarla gündeme geldi. Piyasada yaşanan bozgundan sonra yeni bir rallinin başlayıp başlamayacağı belirsiz. Ancak Tron Foundation’un CEO’su; Tron, Poleniex ve BitTorrent gibi projelerin arkasında yer alan Justin Sun, bu görüşe katılmıyor. İddialı açıklamalarıyla daha önce piyasada “manipülatör” isimlerden biri olarak anılan Sun, yeniden iddialı açıklamalarıyla gündeme geldi.

  Justin Sun’ın Açıklamaları

  Bloomberg’e konuşan Sun, piyasada görülen büyük geri çekilmenin, yani düşüşlerin artık bittiğini düşünüyor. Sun’a göre kripto para piyasasında yeni bir rekor her an görülebilir. Justin Sun, Mayıs ayında görülen büyük düşüşleri “fiyat düzeltmesi” olarak yorumluyor. Justin Sun’a göre fiyat düzeltmesinden sonra Haziran ayında ralli kendisini hissettirecek ancak asıl ralli 2 ay sonra başlayacak. Konuya ilişkin olarak Sun’ın açıklamaları şöyle:

  “Bana göre Haziran ayı da fiyat düzeltmesinin bir parçası olacak. Temmuz ve Ağustos aylarında gerçek bir boğa koşusu göreceğiz. Ben, boğa piyasasının hala mümkün olduğuna ve devam ettiğine inanıyorum. Kripto para birimlerinin gelişmeye devam ettiğine şahitlik edeceğiz.”

  Ayrıca Justin Sun’a göre Çin’in kripto para alanındaki olumsuz girişimleri de başarısızlıkla sonuçlanacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle