Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Aralık 2022

  Kripto para dünyasında bir süredir devam eden belirsizlik ortamı, Bitcoin (BTC) fiyatını baskılamayı sürdürüyor. Konsolide olmaya devam eden lider kripto para birimiyle birlikte piyasa değerine göre en büyük ilk 10 listesindeki altcoinler de kayıplar yaşanıyor.

  24 Aralık 2022 Cumartesi gününde BTC ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para eleştirmeni Jim Cramer, altcoin yatırımcılarına yönelik sert eleştirilerde bulundu: “Solana, Litecoin, bence bu çeşitli coinlere sahip olan herkes… evet söyleyeceğim, aptal olduklarını düşünüyorum. Ben üniversiteye aptal olmak için gitmedim. Bunlara sahip olan insanlar sahip olmayı kesmeli.”

  Dev kripto para borsası Binance CEO’su CZ, son dönemde borsaya uygulanan FUD hakkında açıklama yaptı. Bazı insanların merkezileşmekten nefret ettiği için bazılarının da kriptoda kaybettikleri paraların acısını çıkarmak için Binance borsasına saldırmaya başladıklarını söyledi.

  Kripto dünyasında popüler tröst ihraççısı Paxos, iflas eden FTX borsasından çalınan varlıklarını kurtarmayı başardı. Edinilen bilgilere göre çalınan 1.184 adet altına endeksli kripto para birimi PAXG token yeniden şirketin eline geçti.

  İngiltere Merkez Bankası, kripto paraların acil olarak düzenlenmesi gerektiğini belirterek kurumlara regülasyon çağrısında bulundu. Yetkililer yatırımcıların geleneksel piyasalarda spekülasyon yaptıkları gibi kripto piyasasında da güvenli bir şekilde spekülasyon yapabilmelerini istiyor.

  Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, merkeziyetsizlik konusunda Ripple şirketine bir eleştiride daha bulundu: “Merkeziyetsiz olduğunu iddia eden bir kripto para projesinin zincir içi verilerini kolaylıkla inceleyebilmemiz gerekli. Bu durum Ripple’da yok.”

  Zincir-üstü veri analiz platformu Santiment, altcoin verilerine bakarak Optimism (OP) blokchaininde meydana gelen gelişmeleri raporladı: “Geçtiğimiz günlerde Optimism üzerinde muazzam bir hacim artışı yaşandı. Son araştırmamızda aktif adres sayısındaki değişim, hacim ve diğer göstergeleri inceledik.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsa verilerine göre BTC yatay yönde hareketine devam ederken 16.829 dolardan ETH ise 1.219 dolardan işlem görüyor. BNB, DOGE ve MATIC coin fiyatlarında kademeli düşüş, XRP ve DOGE’de ise kısıtlı yükseliş hareketleri takip ediliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle