Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Aralık 2022

  Yılın son haftasına girilirken kripto paralardaki belirsizlik sürüyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki hareketler piyasa değerine göre ilk 10 listesindeki altcoinleri etkiliyor.

  23 Aralık 2022 Cuma gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, HODL eden yatırımcıları umutlandıran açıklamalar yaptı: “Biz ayı piyasasında derinleştikçe ayılar yavaş yavaş ivme kaybediyor. Ayılar güç kaybettikçe sonunda boğalar ayıları dengeliyor. Uzun birikim aşamasına geçiyoruz ve sonra bir sonraki döngü için güçleniyoruz.”

  Altın destekçisi Peter Schiff, kripto paralardan anlamadığına yönelik eleştirilere cevap verdi: “Bitcoin HODL tayfası beni BTC’yi anlamamakla suçluyor. Altında yatan teknolojiyi öğrenmek için zaman ayırırsam onu benimseyeceğimi düşünüyorlar. Ancak gerçek şu ki, BTC’yi ona sahip olan insanlardan çok daha iyi anlıyorum. İşte bu yüzden onu benimsemiyorum.”

  Ethereum rakibi Avalanche (AVAX) geliştiricileri, blockchain ağının Go yazılım dilindeki uygulaması AvalancheGo’yu güncelledi. Banff 5 güncellemesi sayesinde geliştiriciler kendi alt ağ köprülerini oluşturmak zorunda kalmayacak.

  Dev kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), saldırıya uğradıktan sonra kullanıcı verilerini çalan LastPass şifre yönetici hakkında uyarı yaptı: “Müşteri şifrelerine bir etkisi olmadığını iddia ediyorlar, ancak en iyisi siz 2FA’yı etkinleştirdiğinizden emin olun.”

  Anonim kripto para yayıncısı Coin Bureau, kripto boğa rallisinin FED’in gelecek yıl faiz artırımlarını geri çekip çekmemesine bağlı olduğunu söyledi. Yatırımcıların yakından takip ettiği isme göre FED faiz politikasından vazgeçerse kriptolarda ralli başlayabilir. 

  On-chain veri analiz platformu Santiment raporuna göre balinalar geçtiğimiz haziran ayından beri istikrarlı biçimde ADA coin biriktiriyor. “10.000 ile 100.0000 ADA tutan adresler, 7 Kasım’dan bu yana 83 milyon dolar değerinde ADA coin topladı.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto borsalarından gelen güncel verilere göre BTC yatay hareketiyle 16.869 dolara ulaştı. Lider altcoin ETH başta olmak üzere BNB, XRP, DOGE ve MATIC coin fiyatlarında yüzde 1 civarında artış takip ediliyor. Günün en fazla değer kazanan popüler altcoini ADA fiyatında yüzde 2.30 artış görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle