Kripto Para

BTC yatırımcısının gözü ORDI coinde! Ordinals nedir?

  Kripto para yatırımcıları Bitcoin (BTC) başta olmak üzere piyasadaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Yatırımcıların son gözdesi Ordinals (ORDI) projesi olurken bununla ilgili merak edilen detaylar paylaşıldı.

  Ordinals (ORDI) projesi, BTC kullanıcılarına sahip oldukları Satoshi’lere ekstra özellik ekleme sunan bir protokoldür. Yenilikçi özelliği ile dikkat çeken protokol, kullanıcıların ellerindeki Satoshi’lere veri ekleyebilmesini destekler. Ordinals bununla sınırlı kalmayıp kullanıcılara BTC destekli koleksiyonlar ve NFT’ler oluşturma imkanı sağlar.

  Sunduğu benzersiz hizmetler ile kısa sürede BTC yatırımcısının radarına takılan Ordinals ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Ordinals listeleyeceğini duyurmuştu. ORDI coin fiyatındaki yükseliş yönlü hareketler sürerken yatırımcıların merak ettiği detaylar belli oldu.

  Ordinals Protokolü Nedir?

  Lider kripto para birimi BTC yatırımcılarının ilgi odağı haline gelen Ordinals benzersiz özelliklere sahip bir protokoldür. Ordinals’in en büyük özelliği BTC’yi 100 milyon parçaya bölerek hesaplanan en küçük birimi olan Satoshi’lere veri eklemektir. BTC destekli NFT’ler oluşturmayı sağlayan bu protokolün kullanıcı sayısı hızla artmaktadır.

  BTC NFT’lerinin ve koleksiyonlarının kullanıma sunulması, BRC-20 token standardıyla birlikte başlamış oldu. Bu standarda göre geliştiriciler daha büyük ekosistem içinde birlikte çalışabilirliği riske atmadan yeni varlıklar oluşturabiliyor. Son verilere göre BTC-20 tokenlerde 900 milyon doların üzerinde varlık tutulduğu belirtiliyor.

  ORDI Coin Nasıl Alınır?

  Ordinals, ağ güvenliğini tehlikeye atmadan bu rakamı çok daha yüksek seviyelere çıkarmayı hedefliyor. BTC ekosisteminde Ordinals sayesinde pek çok sorunun çözülebilir olması, protokolün popüler olmasına neden oldu. Protokolün yerel kripto para birimi ORDI coin de en çok merak edilen altcoinlerden biri haline geldi. 

  ORDI coin, Binance listelemesinin ardından hızlı bir yükseliş yaşadı. Yoğun talep gören ORDI coin Binance kullanıcıları tarafından güvenli bir şekilde alınıp satılabilir. Borsa kullanıcıları hesaplarındaki para birimi ile ORDI işlem çiftlerinden herhangi birini seçerek alım-satım yapabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle