Kripto Para

Gizem dolu Rothschild aile şirketi ETH satın aldı!

  Chicago merkezli, 211 yıllık finans hizmetleri veren Rothschild Investment Corporation şirketi, Grayscale aracılığı ile Ethereum (ETH) yatırımı yaptı. Şirket 4,5 milyon dolarlık yatırımla 265 bin 302 adet Ethereum fonu satın aldı.

  Tüm dünyada kripto paraların benimsenmesi her geçen gün artış gösteriyor. Bireysel yatırımcıların yoğun olarak sektöre girmeye devam ettiği biliniyor. Kripto paralara duyulan bu ilginin perde arkasında ise kurumsal yatırımcıların olduğu biliniyor. Ağustos 2020 döneminde yazılım şirketi MicroStrategy’nin sektöre girmesi ile birlikte tünel açıldı. O tarihten sonra birçok kurumsal şirket kripto para oyununa dahil olmaya başladı.

  Kurumsalların peş peşe kripto para sektörüne adım atması, kripto paralara duyulan güveni ve benimsemeyi artırdı. Böylece zincirleme etki ile birçok kurumsal şirket ve bireysel yatırımcı kripto para yatırımları yapmaya başladı. Bu durum taleplerde artış getirdi, artan talepler kripto paralara değer artışı olarak yansıdı. Sonu gelmeyecek gibi görünen kurumsal yatırımlara bu kez 211 yıllık finans yatırım şirketi dahil oldu.

  Şirketin ETH Yatırımı BTC Yatırımından Fazla

  Sektöre giriş yapan kurumsal şirketlerin ağırlıklı olarak Bitcoin (BTC) satın aldığı biliniyor. Ancak Ethereum’un son dönemlerde ortaya koyduğu performanslar, kurumsalların Bitcoin’e duyduğu güvenin bir kısmının Ethereum’a geçmesini sağladı. Bunda, Ethereum’un en büyük altcoin olmasının da payı bulunuyor. 211 yıldır finans alanında hizmet veren Rothschild Investment Corporation şirketi Grayscale aracılığıyla Ethereum satın aldı.

  Şirket Grayscale fonları üzerinden 265 bin 302 adet Ethereum fonu satın aldı. Bu satın alma işlemi için Rothschild Investment Corporation toplamda 4,5 milyon dolar ödeme yaptı. Şirketin rezervlerinde halihazırda 1,92 milyon dolarlık Bitcoin olduğu biliniyor. Yakın tarihte BTC almış olan şirketin, Ethereum’a daha fazla güvendiği de biliniyor.

  Şirket Gizemli Rothschild Ailesinin Bir Parçası

  Adından da anlaşıldığı gibi Rothschild Investment Corporation şirketi, gizemli Rothschild ailesinin bir parçası. Ailenin yönetimi altındaki şirketler 200 yılı aşkın süredir emlak, finans, madencilik gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. Rothschild ailesinin, başka birkaç aile ile birlikte 19. Yüzyıl’dan bu yana dünyanın en büyük özel servetlerinden birine sahip olduğu tahmin ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle