Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 22 Eylül 2022

  Küresel piyasaların merakla beklediği FED’in faiz kararından sonra gözler kripto para birimlerine çevrildi. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki hareketlilik piyasa değerine göre en büyük ilk 10’daki kriptolar üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor.

  22 Eylül 2022 Perşembe gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Deneyimli analist Dylan LeClair, bazı on-chain verilerine göre Bitcoin’de dip seviyenin geldiğini söyledi: “On-chain verilerine göre $BTC için dip seviyelere gelmiş olabiliriz. Son haftalarda realize fiyat, gerçek fiyatın altında seyrediyor.”

  Sektörün önde gelen madencilik ekipmanı üreticisi Bitmain, ayı piyasası ve küresel enerji krizi yüzünden BTC madencilik cihazı fiyatlarında yüzde 70 düşüş olduğunu açıkladı. Antminer S19 Pro 100 cihazının fiyatındaki bu düşüşün BTC fiyatı üzerinde nasıl etki yaratacağı merak konusu oldu.

  ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, kripto hizmetleri sağlamak için Hollanda'da düzenleyici onayı aldı. Dev borsa bu onay sayesinde müşterilere perakende, kurumsal ve ekosistem ürünleri paketini sunabilecek.

  Dijital Ticaret Odası’nın (CDC) altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği Ripple – SEC davasına katılım talebi onaylandı. Mahkeme CDC’ye davayla ilgili brifing sunmak için 26 Eylül’e kadar süre verirken bu gelişme XRP fiyatında yeni bir sıçrama yarattı.

  Mobil içerik ve veri paylaşım platformu Mobile Streams, Meksika'nın futbol kulüplerinden Atlante ile NFT ortaklığı kurdu: “Puma ve Meksika Milli Takımı ile yapılan sözleşmelerden sonra yapılan bu ortaklık, bölgede işimizi ne kadar iyi yaptığımızı ve işimize olan bağlılığımızı gösteriyor.”

  Los Angeles merkezli NFT üreticisi Chiru Labs, yaklaşan A Serisi finansman turunda en az 30 milyon dolar toplama hedefini açıkladı. Güvenilir kaynaklar turun sonunda şirkete 300 milyon ila 400 milyon dolar arasında bir değer biçileceğini öne sürdü.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC yüzde 1.41 gerilerken 19.000 dolar direncinde tutunmaya çalışıyor. Lider altcoin ETH ise yüzde 5 civarında düşüşle 1.281 dolardan fiyatlanıyor. Popüler altcoinlerde BNB, SOL ve DOGE coin fiyatlarında kademeli düşüş hareketleri gözlemleniyor. Pozitif sinyaller veren ADA coin dışında XRP’de yüzde 9.73 artış yaşanması dikkatlerden kaçmıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle