Kripto Para

BTC GTA 6 oyununda kullanılabilir!

  Kripto paralar ve özellikle de Bitcoin (BTC), 2021 yılında çok geniş ağlara ulaştı. Genişleyen bu ağın şimdi ise oyun sektörüne yansıyacağı iddia edildi. İddialara göre dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Grand Theft Auto’nun (GTA) 6. sürümünde, oyun içinde Bitcoin ödülleri verilecek.

  Kripto para sektörü tarihin en geniş ağlarına ulaştı. Kripto paralar ile yapılan işlemler, kripto paraların entegre edildiği platformlar gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bu alanda sektörün en popüler kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) de bu çalışmalarda öncü olmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli noktalarında kripto paraların dahil olduğu birçok platforma tanıklık ettik. Bankacılık sistemlerine, ödeme sistemlerine entegre edilen Bitcoin, iddialara göre bu kez de oyun sektörüne dahil oluyor.

  Twitter üzerinden paylaşımlarda bulunan ünlü leaker Tom Henderson’un iddialarına göre Bitcoin, dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Grand Theft Auto’nun (GTA) 6. oyununa dahil olacak. Konuya ilişkin olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak iddia boyutundaki bu söylentiler bile piyasada bir heyecan yaşanmasını sağladı. GTA, oyun tarihinin en ikonik oyunlarından biri ve internet aleminde yer alan ve bu oyununun herhangi bir versiyonunu oynamamış olan insan sayısı gerçekten çok az. Bu nedenle Bitcoin’in, GTA’nın yeni sürümüne dahil olması, onun çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir.

  Görev Tamamlanınca Nakit Yerine Kripto Para Ödülü

  Oyununun yaratıcısı olan Rockstar Games firması henüz bu konuyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak Henderson’un iddialarına göre GTA 6’da bazı görevlerin tamamlanması için oyunculara nakit ödül yerine kripto paralar ile ödüller verilecek. Konuya ilişkin olarak Tom Henderson’un paylaşımında şu ifadeler yer alıyor:

  “Geçen günlerde GTA 6’daki bazı görevleri tamamladığınız zaman, nakit yerine Bitcoin verileceğini duydum.”

  İddiaya Göre Oyundaki Kripto Para Doğrudan “Bitcoin” Olmayacak

  Ünlü leaker, öte yandan GTA’nın sağladığı endüstri için çok önemli sayılabilecek bir kripto komisyoncusunun da sisteme dahil edilebileceğini iddia etti. Ayrıca Henderson, oyunda yer alacağını iddia ettiği kripto paranın, oyunda doğrudan “Bitcoin” olarak geçmesinin mümkün olmayacağını da söyledi. Henderson daha önce de Call of Duty ve Battlefield gibi oyunların çıkmamış sürümleriyle ilgili, önceden doğru bilgiler paylaşarak sektörde güven kazanmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle