Kripto Para

BTC yatırımcısını silah zoruyla kaçıran şahıslar yakalandı

  Demirören Haber Ajansı’nın haberine göre, Mersin’de 28 yaşındaki bilgisayar mühendisi Ş.Ö. isimli kişi, hesabındaki Bitcoin (BTC) için kaçırıldı. Ş.Ö.’yü kaçıran şahıslar Bitcoin’leri kendi hesaplarına aktarmaya çalışırken yakalandı. Mahkeme, 4 şüphelinin tutuklanmasına karar verdi.

  Kripto para piyasalarının 2021 yılında çok hızlı şekilde büyümesi, dünyanın dört bir yanından bu alana yatırımcıların akın etmesini sağladı. Yatırımcılar, kripto paraları “yüksek kazanç” umudu ile değerlendirmeye başlamışken, bu alanda rastlanan dolandırıcılar ve kötü niyetli kazanç peşinde olan kişiler de kolay yoldan para kazanmanın peşine düştü. Daha önce bununla ilgili olarak birçok dolandırıcılık denemesi gündeme gelmişti. Ancak Türkiye’den son olarak gündeme gelen olay, “pes” dedirtti.

  Amaçları Bitcoin’leri Kendi Hesaplarına Çekmekti

  Demirören Haber Ajansı’nın haberine göre, Mersin’in Merkez Toroslar ilçesi Gözne yolunda kendilerini polis olarak tanıtan 4 kişi, 22 Haziran tarihinde Ş.Ö.’yü başına silah dayayarak otomobil ile kaçırdı. Şüphelilerin amacı, 28 yaşındaki bilgisayar mühendisi Ş.Ö.’nün hesabındaki Bitcoin’leri (BTC) ele geçirmekti. 4 şüpheli Ş.Ö.’nün Bitcoin’lerini kendi hesaplarına geçirmeye çalıştı ancak başarılı olamadılar. Bunun üzerine şüpheliler, kaçırdıkları Ş.Ö.’yü Yenişehir ilçesi Okan Merzeci Bulvarı’nda yol üstüne bırakıp kaçtılar.

  Ş.Ö. olay sonrası şikayette bulundu. Asayiş Büro Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri bölgedeki güvenlik kameralarını inceledi. Polis ekipleri kısa süre içinde şüphelilerin kullandığı otomobilin plakasını tespit etti. Plakanın tespit edilmesinden de kısa bir süre sonra olaya dahil olmuş olan M.B.Y. Tarsus’ta, C.Y. ve M.T. Adana’da ve S.Y. isimli şüpheli de Mersin’de yakalandı.

  4 Şüpheli Tutuklandı

  Polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanan şüpheli şahıslar “Birden fazla kişi tarafından gece vakti silahlı yağma ve cebir, tehdit, hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçları ile adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 4 şüpheli, mahkeme tarafından tutuklandı.

  Mersin’de yaşanan olayın bir benzeri yaklaşık 3 ay önce İstanbul’da da yaşanmıştı. İstanbul’daki olayda bir kişi yatırım tavsiyesi verdiği kişinin kazancından pay istemiş, gelen parayı az bulunca da yatırımcı kişiyi silah zoruyla kaçırmıştı. Bu olaya karışan kişiler de mahkemeye sevk edilmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle