Kripto Para

BTC için astronomik hedef! “Bunu bankacılık krizi yapacak”

  Bitcoin için 1 milyon dolarlık astronomik bir tahmin paylaşan BitMEX eski CEO’su Arthur Hayes ısrarcı! 30 bin dolar seviyesine yaklaşan BTC fiyatının 1 milyon dolara yükseleceğini iddia eden Hayes, bunu ABD bankacılık krizinin gerçekleştireceğini söylüyor.

  Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) ortaya çıkan ve küresel bir tehdit olmaya aday bankacılık krizi kripto para piyasalarını olumlu etkilemeyi sürdürüyor! Lider kripto para birimi bu süreçte güvenli liman statüsü görürken, kripto para borsası BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes tam bu anda ortaya çıkarak 1 milyon dolarlık BTC tahminini yeniden hatırlattı!

  “First Republic Kapatılma Eşiğinde”

  Signature Bank ve Silicon Valley Bank gibi kripto odaklı bankaların kapatıldığı son süreçte kriz giderek derinleşiyor! Güncel ABD gelişmeleri, yetkililerin çözmekte zorlandığı First Republic Bank için acil görüşmelerin başlatılmasına yol açtı! BitMEX eski CEO’su Arthur Hayes ise son Twitter paylaşımında, “ABD’li banka, Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından kapatılmanın eşiğinde” ifadeleri ile bankacılık krizinin derinleşeceği sinyalini verdi!

  Hayes, bankadaki sorunun az sayıdaki hazine bonosu ve çok sayıdaki ticari gayrimenkul kredisinin yer aldığı bilançosundan kaynaklandığını iddia etti. Kripto para endüstrisine yıkılmak istenen banka iflasları için farklı düşünen CEO’ya göre banka, kredi programı için uygun teminatlara sahip değil ve kendisini zora soktu!

  “Bankacılık Krizi Bitcoin’i 1 Milyon Dolara Taşıyacak”

  Daha önce de paylaştığı 1 milyon dolarlık BTC tahmini ile dikkat çeken Hayes, bu kez tahminini bankacılık krizi ile pekiştirdi! Bankalara el koyan FDIC’in mevduat sahiplerini korumak için bastığı milyarlarca yeni doları piyasaya süreceğini iddia eden Hayes, “Bu gelişme Bitcoin’i 1 milyon dolara taşıyacak” dedi. Hayes, FED’in bankaların bilançosunun FED tarafından destekleneceğini iddia ediyor ve bu durumun kripto rallisini başlatacağını düşünüyor.

  Kiyosaki De BTC Alın Dedi!

  Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki de bugün Twitter üzerinden, “Daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin satın alın” paylaşımında bulundu. Biden yönetiminin CBDC’si George Orwell’in ünlü distopya romanındaki “Büyük Birader” ile betimleyen Kiyosaki, insanların izlenmekten kaçınmak için daha fazla altın, BTC ve gümüş almasını önerdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle