Kripto Para

BTC fiyatında panik sürüyor! 30 bin dolara değdi

  Kripto para piyasasında yine hareketli bir hafta sonu yaşanmaya devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı 32 bin dolarlık kapanışından sonra cumartesi gününde yüzde 8’den fazla değer kaybı yaşadı ve 30 bin dolara geriledi…

  Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler yakından takip ediliyor. Cuma günü 35 bin dolar seviyelerine kadar tırmanan BTC fiyatında cumartesi günü yine düşüş hareketleri dikkatlerden kaçmadı. Son dönemde hafta sonlarında sık sık gerileyen Bitcoin fiyatı yüzde 8’den fazla değer kaybetti ve 30 bin dolara kadar düştü.

  BTC fiyatı güne 32 bin dolar seviyelerinde başladı. Günün erken saatlerinde pozitif bir görünüm sergilese de kısa süre sonra BTC satışları hız kazandı. Cumartesi gününde şimdiye kadar fiyatta yüzde 8’den fazla değer kaybı yaşandı ve 30 bin dolara geriledi. Bitcoin fiyatı dünkü kapanışta 35 bin dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

  Bitcoin Hash Oranı Düşük Seviyelerde

  Çin hükümetinin kripto para madencileri ve kripto para yatırımcıları üzerinde baskı kurması, BTC fiyatını olumsuz etkiledi. 171 EH/s’lik tüm zamanların en yüksek seviyesinden tam yüzde 50’den fazla kaybeden düşük BTC hash oranının etkisi kripto paranın fiyatına da olumsuz yansıdı

  Bitcoin hash oranlarındaki düşüş, geçen yıl mayıs ayında gerçekleşen Bitcoin yarılanmasından sonra en düşük seviyelere inerek dikkatleri çekti. BTC hash oranındaki gerileme, Bitcoin madencileri kadar yatırımcıları da yakından ilgilendiriyor. Madencilik kaynaklı problemler BTC fiyatını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

  Kripto Para Piyasasında Düşüş Sürüyor

  Dün El Salvador Başkanı Nayib Bukele, kripto para cüzdanı çıkartan vatandaşlarına 30 dolarlık Bitcoin dağıtacağını açıklamıştı. Başkanın bu duyurusu üzerinden henüz tam olarak 24 saat geçmemesine rağmen dağıtılacak kişi başı BTC miktarı 25.50 dolara geriledi.

  Güncel verilere göre BTC fiyatında son 24 saatte yüzde 8’in üzerinde kayıp yaşandı. BTC ile birlikte Ethereum, Binance Coin, Cardano, Dogecoin, Kusama ve Solana gibi altcoinlerde de yüzde 10 üzerinde değer kaybı yaşandı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle