Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 20 Eylül 2021

  Bir süredir belirsizliklerin hakim olduğu kripto para piyasasında haftanın ilk işlem günü itibariyle sert düşüşler meydana geldi. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatında yaşanan düzeltme, altcoin piyasasını da olumsuz etkiledi. Kripto paralardaki kayıp artarken yatırımcılar bir sonraki hamlenin ne olacağını merak ediyor.

  20 Eylül 2021 Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Yeni bir haftaya başlarken kripto para birimlerinde gözle görülür bir başka düşüşün yaşanması dikkatlerden kaçmadı. Bir süredir deneyimli analistler Eylül ayının durağan ve hatta zaman zaman düşüşlerle geçebileceğini dile getiriyordu. Yatırımcıların panik satışı yapmamaları konusunda uyarılar gelmeye devam etti.

  Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, bir ABD’li devlet kurumuyla daha anlaşma yapınca tartışmaların odağı haline geldi. ABD İç Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza İdaresi, Coinbase ile 1.36 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. Bu gelişme kripto para topluluğunda geniş yankı buldu. 

  Kripto para analisti Will Clemente, "balina" olarak bilinen büyük yatırımcıların son aylarda şaşırtıcı bir oranda Bitcoin (BTC) satın aldığını belirtti. Popüler analist, Glassnode veri analiz firmasının son raporuna dikkat çekerek, balinaların Bitcoin’de yaşanan düzeltmeden sadece iki ay sonra agresif bir şekilde alım yaptıklarını vurguladı. 

  Geleneksel piyasalarda Evergrande’den kaynaklandığı belirtilen düşüşler, bir noktada Bitcoin‘i de olumsuz etkiledi. Çin’in en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan ve Global 500’de listelenen Evergrande şirketinin 300 milyar dolarlık borcunu ödeyemeyecek duruma gelmesi piyasalarda panik yarattı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre, BTC fiyatında yüzde 7.35 oranındaki kayıpla 43.846 dolara kadar gerileme yaşandı. Altcoinlerde ise düşüş daha da hızlandı. ETH, ADA, BNB ve DOGE fiyatlarındaki düşüş yüzde 10 seviyelerine doğru tırmanırken en fazla kayıp XRP’de görüldü. Yatırımcıların endişeli bekleyişleri devam ederken bazı kripto para yatırımcıları ise zarar kes yaparak piyasadan çıkmaya başladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle