Kripto Para

En büyük 3. BTC balinası yüzlerce BTC aldı!

  Kripto para piyasalarında sert düşüşler bir kez daha kendisini gösterdi. ABD Başkanı Joe Biden’ın altyapı harcamalarında kripto para vergilerini de kapsayan tasarıyı imzalaması sonrası gerileyen piyasalarda, en büyük 3. Bitcoin (BTC) balinası sert alımlar yaparak su yüzüne çıktı.

  Kripto para piyasaları, yeni haftada sert düşüşler ile karşılaştı. Geçtiğimiz hafta 69 bin dolara dokunarak tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin (BTC), 16 Kasım Salı günü 60 bin dolar bandını gördü. ABD Başkanı Joe Biden’ın, altyapı harcamaları için sunulan yasa tasarısını imzalaması, bu düşüşlerin arkasındaki en büyük etken olarak gösteriliyor. Zira söz konusu 1,2 trilyon dolarlık altyapı harcamalarının 28 milyar dolarlık kısmı kripto para vergileri ile karşılanacak. Ayrıca bu yasa tasarısına, kripto para destekçileri şiddetle karşı çıkmıştı.

  Düşüşler En Büyük 3. Balina İçin Fırsat Sundu

  Biden’ın imzası sonrası gelen sert düşüşlerde Bitcoin’in 60 bin dolar bandına kadar gerilemesi, dipten alım yapmak isteyen yatırımcılara bir fırsat sundu. Gelen düşüşlerde, balinalar alım yapma stratejisini izledi. Zincir üstü izleme kaynaklarının sunduğu verilere göre 16 Kasım tarihinde en büyük 3. Bitcoin balinası, varlıklarına 207 Bitcoin daha ekledi. Pazartesi ve Salı günleri açılışları arasındaki 24 saatlik süreçte yaklaşık %8 oranda değer kaybeden BTC için balinalar satın alma işlemlerine devam ediyor.

  Balina 62 Bin 053 Dolar Seviyesinden 207 BTC Satın Aldı

  193.433,4691560 Bitcoin bakiyesi ile piyasaların en büyük 3. Bitcoin balinası konumunda olan adres, 62 bin 053 dolar fiyatından toplamda 207 Bitcoin daha satın aldı. Balina bu satın alma işlemlerinde 12,84 milyon dolar ödedi. Kripto gazetecisi Colin Wu, balinanın BTC satın alma işlemleri sonrasında verileri paylaşarak yaptığı açıklamasında “Şu andan itibaren, bu balina Kasım ayında 635 Bitcoin alarak varlıklarını arttırdı. Ayrıca balinanın mevcut kârı 4.632.109.617.37 dolardır.” ifadelerini kullandı.

  Balinanın Davranışı Ne Anlama Geliyor?

  Piyasada daha önceki boğa döngüsünde görülen balina davranışları ele alındığında, bu tür balina davranışlarının boğa koşularında yaygın olduğu biliniyor. Zincir üstü analitik firması CryptoQuant’ın bir katılımcısı, yaptığı açıklamasında “Balinalar varlıklarını genellikle türev borsalara transfer ederek dipten satın aldığı büyük miktarlardaki Bitcoin’leri short pozisyon açarak fonlarını hedge ediyor” sözlerini kullandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle