Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 2 Şubat 2022

  Bir türlü beklenen sıçramayı yapamayan Bitcoin’de (BTC) belirsizlik devam ediyor. Ocak ayında sert düşüş yaşayan kripto para piyasasında toparlanma sinyalleri sürüyor. BTC fiyatındaki hareketlilik altcoin piyasasında da inişli çıkışlı bir grafik çizilmesine neden oluyor.

  2 Şubat 2022 Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para yatırımlarının giderek arttığı Tayland'ın en büyük borsası Bitkub'un CEO'su Jirayut Srupsrisopa Bitcoin’de boğa sezonu değerlendirmesi bulundu. Srupsrisopa, bunun 2024 yılındaki halving sonrası gerçekleşebileceğini söylemesiyle kripto para topluluğunda en çok konuşulan isimlerden biri oldu. 

  Geçtiğimiz gün kasasına 660 BTC daha eklediğini duyuran ve böylece Bitcoin varlığını 125 bin BTC’nin üzerine çıkaran MicroStrategy şirketi, 2021 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu açıkladı. Şirketin dördüncü çeyrekte toplam gelirleri geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 2.4 artış göstererek 134 milyon 500 bin dolar oldu

  Kripto para veri analiz firması Santiment, Bitcoin için önemli yükseliş sinyali içeren paylaşım yaptı. Bitcoin adreslerindeki aktivitenin Kasım ayından bu yana en yüksek seviyeye çıkması BTC fiyatında yükseliş sinyali olarak yorumlandı. 

  Hintli Warren Buffett olarak bilinen yatırımcı Rakesh Jhunjhunwala, hükümetin dijital rupi dışındaki tüm paraları yok etmek istediğini söyledi: "Bence kripto paralar mutlaka çökecek. Hükumetin yaptığı doğru. 2022 Bütçesi, kripto paraların sonu olacak" diyen ünlü milyarder kripto para topluluğundan tepki topladı. 

  En büyük kripto para yatırım fonu Grayscale şirketi, Bloomberg'le kurduğu ortaklık kapsamında ilk ETF'ini başlattı. Borsa yatırım fonu, Bloomberg Grayscale Finansın Geleceği Endeksi'nin performansını takip edecek.

  Altcoinlerde ise yerli yatırımcıların yakından takip ettiği Cardano'da, geliştirici şirket IOG, blok boyutlarının genişletilmesini talep eden bir teklif sundu. Bu teklifin onaylanması halinde, blok boyutu 72 KB'den 80 KB'ye çıkacak. Bunun da ADA coin fiyatına olumlu yansıması bekleniyor. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 1.30 oranında kayıp yaşanırken yeniden 37.998 dolarlı seviyeler görülüyor. Güne pozitif başlayan altcoinlerde de ETH öncülüğünde düşüş sinyalleri takip ediliyor. Altcoinlerde ETH en fazla değer kaybederken sadece XRP ve LUNA yükselişini koruyarak yatırımcılarını sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle