Kripto Para

Dev hedge fonu kripto sektörüne giriyor!

  55 milyar doların üzerinde varlığa sahip olan, İngiltere Londra merkezli hedge fonu Marshall Wace, kripto para sektörüne girmek istiyor. Marshall Wace, özellikle de Blockchain teknolojisi, stablecoinler ve kripto para ödeme sistemleri başlıklarını gözeterek kripto para yatırımı yapacak.

  Kripto para birimleri bilindiği gibi 2021’de en geniş sınırlarına ulaştı. Zira sektör, en temel anlamda tüm dünyadan yeni yatırımcıların sektöre yığılması ile büyük bir patlama yaşadı. Bu yığılmanın arkasında ise birçok faktör yer alıyor. 2020 boyunca devam eden pandemide yatırımcıların alternatif araması, ödeme platformlarının sistemine kripto paraları dahil etmesi, kurumsalların kripto yatırımları yapması ve Bitcoin’in (BTC) fiyat rekoru kırması gibi etkenler, piyasanın ana akımda yer almasını sağladı.

  Kripto paralar ana akımda daha sık yer aldıkça, kriptolara giden yollar daha da genişlemeye başladı. Hal böyle olunca da ilgi sadece bireysel yatırımcılar ile sınırlı kalmadı ve kurumsal şirketler de piyasaya akın etmeye başladı. Dev şirketlerin piyasaya girmesi ile birlikte sektör öngörülemez seviyelere ulaştı. Şimdi ise İngiltere Londra merkezli dev hedge fonu Marshall Wace kripto para yatırımı yapmaya hazırlanıyor.

  Hangi Varlıklara Yatırım Yapılacak?

  Marshall Wace firmasının yönetimi altında 55 milyar doları aşan varlık bulunuyor. Şirket, kripto para yatırımı yapacak ve bunun için çeşitli durumları göz önünde bulunduracak. Şirket tarafından gelen açıklamalara göre Marshall Wace, Blockchain teknolojisine, stablecoinlere ve kripto para ödeme sistemlerine yatırım yapacak. Sektöre yönetimi altında 55 milyar doları aşan bir hedge fonunun girecek olması, piyasalara yeni bir hareketlilik kazandırabilir.

  Marshall Wace Portföyünü Neye Göre Oluşturacak?

  Marshall Wace, kripto para yatırımından önce çeşitli finansal adımlara kendisini aslında hazırlamıştı. Şirket halihazırda bir portföy oluşturmaya başladı ve ilk olarak portföyde “gelişimlerinin son aşamasında olan dijital finans şirketlerin” hisselerine yer verecek. Şirketin ilk gözettiği bu şarttan sonra stablecoinler de Marshall Wace için “özel bir odak noktası” olarak ele alınıyor.

  Marshall Wace tarafından yapılacak olan kripto para yatırımları, fonun Asya işlemlerinden sorumlu olan genel müdürü Amit Rajpal tarafından yönetilecek. Fakat portföyün hangi boyutlarda olacağı, hangi varlıklara ne kadar yatırım yapılacağına ilişkin bir netlik henüz bulunmuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle