Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 2 Aralık 2023

  En büyük kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) kritik direnç seviyesine yakın yerden fiyatlama sürüyor. BTC ve altcoinlerde yükseliş beklentisi yeniden artış gösterdi.

  2 Aralık 2023 Cumartesi günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  BTC son 1 yılı aşkın sürenin ardından ilk kez 39 bin doları test etmeye başladı. Binance ile ABD’nin anlaşması, spot BTC ETF’lerinin muhtemel onayı ve FED’in faiz indirimlerine başlayacağı beklentisi yükselişi tetikliyor.

  Coinbase CEO’su Brian Armstrong, platformdaki işlemlerin daha hızlı ve ucuz olması hedefiyle ilgili olarak bir altcoin ortaklığından bahsetti. Armstrong, Base ağı için Solana (SOL) projesiyle ortaklık kurma planlarını açıkladı.

  Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, spot BTC ETF başvurularının onaylanmasıyla birlikte piyasa dinamiklerinin değişeceğini söyledi. Ünlü milyarder, kurumsalların para girişiyle BTC fiyatının 70 bin dolara tırmanacağını öne sürdü.

  Güncel verilere göre BTC fiyatı 38 bin doları aştıktan sonra, BTC tutan adreslerin yüzde 85’i kârlı duruma geçti. Bu rapor, BTC’nin son 2 yıldaki en yüksek karlılık seviyesi oldu.

  Kripto varlık yönetim şirketi Hashdex, güncellediği BTC vadeli işlemler ETF başvurusunu yeniden SEC’e sundu. SEC muhtemelen 5-10 Ocak 2024 tarihleri arasında ABD’nin ilk spot ETF başvurusunu onaylayacak.

  ABD’li borsa Coinbase, Polygon (MATIC) ve Bitcoin Cash’i (BCH) listeleyeceğini duyurdu: “Coinbase International Exchange ve Coinbase Advanced’de Polygon ve Bitcoin Cash kalıcı vadeli sözleşmelerine destek ekleyecek.”

  Anonim kripto para analisti Capo, BTC’nin pozitif sinyaller göstermesine rağmen “yavaş kanama” şeklinde değer kaybedeceğini iddia etti. Ünlü analistin BTC fiyatındaki 12 bin dolar beklentisi devam ediyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC ve altcoinlerdeki yükseliş hareketleri takip edilirken basında önemli haberler gündeme geldi. Güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan, altcoinler ise şu fiyatlardan işlem görüyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle