Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 19 Ekim 2021

  Kripto para piyasasında olumlu sinyaller görülmeye devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatında zaman zaman düzeltmeler olsa da yeni rekor beklentisi sürüyor. Altcoin fiyatlarında da hızlı yükselişler görülürken yatırımcılar basında yer alan haberleri yakından takip etti.

  19 Ekim Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD’de ilk Bitcoin ETF’si ProShares Bitcoin Strategy ETF, dünyanın en büyük borsası New York Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladı. Sadece 15 dakikada 250 milyon doları geçen yatırım fonu, bu performansla ilk işlem gününde tüm zamanların en iyi 15’i arasına girmeyi başardı. 

  Kripto para piyasasında haftanın en iyilerini yayınlayan CoinShares, son raporunda yine Bitcoin’i öne çıkardı. Kripto para yatırım ürünlerine bu hafta toplamda 80 milyon dolarlık giriş olurken, bunun 70 milyonu Bitcoin'e oldu. BTC performansıyla göz doldururken Ethereum'dan 900 bin dolarlık çıkış olması dikkatlerden kaçmadı. 

  Eylül ayında Bitcoin’i yasalaştıran El Salvador'da merkez bankası başkanı, bu durumun IMF'den almak istedikleri 1.3 milyar dolarlık krediye engel olmayacağını söyledi. Ancak bazı analistler ve finans uzmanları, bunun kredi risklerini büyük ölçüde arttırdığını vurguluyor. 

  Bitcoin madencilik zorluğu, üst üste yedinci kez artış göstererek 20.08 trilyon seviyesine ulaştı. Bu süreklilik, en son 2019 yılında görülmüş ve Bitcoin madencilik zorluğu, peş peşe yedi artışla 9.99 trilyondan 13.69 trilyona kadar çıkmıştı.

  Mike Novogratz'ın sahibi olduğu Galaxy Digital'ın eğlence sektörüne eğilen kolu Galaxy Interactive, 325 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, sanat ve oyun sektörüne şimdiye kadar 150 milyon dolara yakın yatırım yaptı.

  Facebook'un merakla beklenen dijital cüzdanı Novi, ABD ve Guatemala ile sınırlı olacak şekilde kullanıcılara sunulacak. Cüzdan, pilot program kapsamında Facebook'un dijital parası Diem ile değil, sabit coin ihraççısı Paxos'un doları olan USDP ile kullanılacak.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bu haberlerin ışığında borsalardan gelen güncel verilere bakıldığında Bitcoin fiyatının 62.219 dolar seviyesinde soluklandığı görülüyor. Ethereum fiyatında da ciddi değişiklik olmazken son 24 saat içinde altcoinlerde genellikle küçük oranlarda kayıplar yaşandı. Günün en çok değer kazanan altcoini yüzde 1 artan BNB olurken, en fazla kayıp yüzde 4 ile DOGE fiyatında yaşandı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle