DOGE yaptığım en iyi yatırımlardan biri – ETH kurucusu

  Ethereum (ETH) kurucuları arasında bulunan ve şu an ETH’nin arkasındaki isim olan Vitalik Buterin, geçtiğimiz ay yaptığı bağışlar hakkında konuştu. Dönem değeri ile 1 milyar dolardan fazla MEM token bağışları hakkında konuşan Buterin, Dogecoin’in (DOGE) yaptığı en iyi yatırımlardan biri olduğunu söyledi.

  Vitalik Buterin, 2013 yılından bu yana kripto para sektörünün içinde. Bitcoin’i (BTC) gördükten sonra Ethereum’un (ETH) kurulmasını sağlayan Buterin, şimdilerde Ethereum’un arkasındaki lider isim. Buterin, Mayıs ayında Hindistan Covid-19 Yardım Fonu gibi birçok yardım ve bağış kampanyasına katılmıştı. Bu bağışlar kapsamında Buterin; Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Akita Inu (AKITA) ve Dogelon Mars (ELON) gibi kripto paralar ile 1 milyar dolardan fazla (o dönemki değerleriyle) katkıda bulunmuştu. Lex Fridman’a katılan Buterin, bu bağışları nasıl yaptığını açıkladı.

  MEM Token’lar Kanada’daki Bilgisayarında Kaldı

  Shiba Inu’nun kurucusu, SHIB’i piyasaya sürdüğünde token’ların kullanılmayacağını düşündüğü için SHIB arzının yarısını Vitalik Buterin’e gönderdi. Elinde 500 milyon doları aşan SHIB’leri gören Buterin de bu paranın iyi amaçlar için kullanılabileceğini düşündü. Ancak Buterin elindeki SHIB’ler, Kanada’daki bilgisayarına kurduğu soğuk cüzdanda duruyordu ve Buterin, pandemideki seyahat kısıtlamalarından dolayı Kanada’ya gidemiyordu. Bu nedenle Buterin Kanada’daki ailesinden de yardım alarak bulunduğu yerdeki bilgisayarından cüzdanına giriş yaptı.

  Buterin Stresli Transfer Sürecini Anlattı

  Buterin elindeki MEM token’lar ile işlem yapmadan önce cüzdanındaki kripto paraları güvende tutmak için, tüm kripto paralarını sıfırdan oluşturduğu yeni bir cüzdana transfer etti. Bu sürecin oldukça riskli ve stresli olduğunu ifade eden Buterin, süreci şöyle anlattı:

  “Çok stresli bir işlemdi. 325 bin tane Ethereum da dahil olmak üzere paramın tamamını bir multi-sig cüzdanına aktarmak zorunda kaldım. Multi-sig cüzdanda bir hata olabilirdi ve işlem sırasında bir hata yaparak tüm paramı kaybedebilirdim. Kodun bir kendim denetledim ve buna rağmen yeni cüzdanı 3 kez kontrol ettim.”

  2016’de 25 Bin Dolarlık DOGE Aldı

  Elindeki MEM token’ları daha sonra satmaya başlayan Buterin, ayrıca Dogecoin topluluğu hakkında da konuştu. Buterin, DOGE topluluğu ile bir sorunu olmadığını ifade etti ve 2016’da 25 bin dolarlık DOGE yatırımı yaptığını aktardı. Buterin, bu yatırımı 4,3 milyon dolara ulaşınca bu parayı bağışladığını dile getirdi ve “DOGE yaptığım en iyi yatırımlardan biri” dedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle