Kripto Para

Ripple ortaklık duyurusu XRP’yi havalara uçurdu!

  Piyasa değeri bakımından en büyük 6. kripto para konumunda bulunan XRP, Ripple’ın sağladığı yeni anlaşma ile yoğun alım talebi görmeye başladı. Global Money Express (GME Havale), Ripple’ın küresel finans ağı RippleNet’e katıldığını açıkladı.

  Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a yönelik açtığı dava, XRP fiyatını çok kötü şekilde etkilemişti. Dava sürecinde birçok kripto para borsası XRP’yi delist etti ve XRP’nin buna tepkisi çok sert düşüşlerle oldu. Dava sonrasında 0,17 dolarda dip noktasını gören ve ardından yükselen XRP, davadan dolayı piyasadaki birçok ralliyi kaçırmış olsa da son dönemlerde tekrar artışlar yaşamaya başlayarak yatırımcılarını da güldürmeye başladı. XRP, son olarak Ripple’ın ortaklık adımıyla hızlı bir değer artışı yaşadı.

  Dava sürecinde çok ciddi değer kayıpları yaşayan XRP, Nisan ayındaki ralliyi kaçırmadı ve yükselişleriyle değerini artırmayı başardı. Ancak piyasadaki genel çöküş ile XRP de ciddi geri çekilme yaşayan kripto para birimleri arasında yer aldı. Davanın gidişatına göre fiyatında oynaklıklar yaşanan XRP, son olarak Ripple’ın attığı ortaklık adımı sonrasında yoğun bir satın alma talebi ile karşılaştı. XRP’deki satın alma talebi ile birlikte varlık, yeniden ciddi fiyat seviyelerine doğru uzanmaya başladı.

  XRP Piyasa Değeri Yeniden 40 Milyar Doların Üzerinde

  Global Money Express (GME Havale), Ripple’ın küresel finans ağı olan RippleNet’e katıldığını açıkladı. GME’den gelen açıklama ile birlikte yatırımcılar XRP’ye adeta akın etti. Gelen yoğun satın alma talebi sonrasında XRP, 15 Haziran 2021 tarihinden bu yana ilk defa 0,90 dolar seviyesine kadar ulaştı. XRP fiyatındaki bu artış, XRP’nin piyasa değerine de yansıdı ve XRP piyasa değeri uzun bir süre sonra 40 milyar dolar seviyesinin üzerine çıktı.

  En İyi 10 Kripto Arasında En İyi Performans XRP’nin

  Gelen değer artışları sonucunda XRP, geçtiğimiz haftadan bu yana %28 oranında bir değer artışı yaşamış oldu. CoinMarketCap verilerine göre XRP, elde ettiği son yükselişler sayesinde son 24 saatte piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasından en iyi performans sergileyen varlık oldu.

  Ripple ile GME ortaklığını Global Money Express Co. Ltd. Direktörü ve COO’su Subash Chandra Poudel duyurdu

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle