Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 17 Temmuz 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki belirsizlik 17 Temmuz Cumartesi gününde devam etti. İnişli çıkışlı bir günlük grafik çizen BTC fiyatındaki değişimler, popüler altcoin fiyatlarına da etki etti. Uzun bir süredir kripto para piyasasında yükseliş bekleyen yatırımcılar bugün de umduklarını bulamadı.

  17 Temmuz Cumartesi gününde öne çıkan Bitcoin ve altcoin gelişmeleri ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Yaklaşık üç milyon müşterisi olan Alman bankası Comdirect, şu anda 11 kripto para borsasında işlem gören dijital parayı satışa sunduğunu duyurdu. Almanya’da çevrimiçi aracılık, bankacılık ve danışmanlık hizmetleri sunan banka, şimdi 21shares AG’den 11 kripto para borsasında işlem gören ürün (ETP) sunmaya başladı

  Kripto para odaklı araştırma şirketi Messari, toplam 44 kripto para fonunun likit portföylerini analiz etti. Multicoin Capital, Pantera Capital, Paradigm, ParaFi, Three Arrows Capital gibi fonların incelendiği bu araştırmada en fazla yatırım yapılan kripto para birimleri ortaya çıktı. Buna göre en yaygın olarak yatırım yapılan varlık Polkadot (DOT) oldu.

  Bloomberg analistleri, Senatör Elizabeth Warren’ın SEC Başkanı Gary Gensler’dan kripto para borsaları için düzenleyici bir çerçeve oluşturulması talebine dikkat çekti. Eric Balchunas ve James Seyffart’a göre bu talep, Bitcoin ETF’inin ABD pazarına daha erken girmesini sağlayabilir.

  Kripto para izleme botu Whale Alert’a göre, son dört saat içinde anonim bir kripto para balinası, Coinbase borasına 13 bin 3 adet BTC taşıdı. ABD merkezli en büyük kripto para borsasına taşınan devasa boyuttaki Bitcoin’ler satış baskısını arttırdığı için yatırımcıları endişelendirdi. Ayrıca Black Rock Petroleum şirketi, yeni anlaşması kapsamında gaz rezervlerinde 1 milyon Bitcoin madencilik cihazını barındırmaya ve işletmeye hazır olduğunu duyurdu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Borsalardan gelen güncel verilere göre Bitcoin (BTC) fiyatında yüzde 1.69 oranında düşüşle 31.604 dolarlı sevileler görülüyor. Benzer oranda değer kaybeden Ethereum fiyatı ise 1.877 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerin hepsinde düşüş sinyalleri devam ederken en çok değer kaybeden altcoinler Polkadot (DOT) ve Dogecoin (DOGE) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle