Kripto Para

Binance açıkladı! Bitcoin çekme işlemleri askıya alınacak

  Dünyanın en büyük kripto para borsasından yeni bir duyuru geldi. Binance, yaptığı açıklama ile Bitcoin çekme işlemlerini geçici olarak askıya alacağını söyledi. Öte yandan BTC fiyatı ise 35 bin dolar üzerine yükselerek güç kazanmaya devam etti.

  Kripto para piyasalarındaki olumlu hava sürerken, piyasalar dünyanın en büyük kripto para borsasından gelen açıklamaya çevrildi. Binance yaptığı açıklama ile Bitcoin (BTC) ağındaki bakım nedeniyle çekim işlemlerinin askıya alınacağını söyledi.

  3 Kasım'da Başlayacak

  Sadece dakikalar öncesinde açıklama yapan Binance, kullanıcılarına planlı bir bakım nedeniyle BTC çekim işlemlerine ara verileceğini belirtti. Dev kripto para borsası 3 Kasım 2023 tarihinde TSİ 05.00 sularında Bitcoin ağı için cüzdan bakımı gerçekleştirileceğini söyledi.

  Yaklaşık 30 dakika sürecek olan bakım nedeniyle BTC çekme işlemlerine ara verilecek. Bakım sürecinin tamamlanması sonrası ise rutin çekme işlemlerine devam edilecek. Bakım sürecinde ise alım ve satım işlemleri ise etkilenmeyecek.

  FED Sonrası Bitcoin'in Olumlu Seyri Sürüyor

  Kripto para piyasaları ise yeni günde güçlü duruşunu sürdürüyor. Önceki gün ABD Merkez Bankası (FED) tarafından açıklanan faiz oranları sonrası piyasalarda iyimser hava arttı. FED, piyasa beklentilerine paralel bir şekilde faiz oranlarını sabit bıraktı ve olası bir kötü sürprize mahal vermedi. FED’in bu kararına piyasaların ilk tepkisi nötr olsa da sürecin devamında olumlu hava giderek güçlenerek fiyatlara pozitif yansıdı.

  FED ile birlikte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kanadından gelecek olumlu bir açıklama da piyasaları destekliyor. SEC’e iletilen spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun olumlu gelmesi beklenen yanıtı da piyasalardaki güçlü görünümü destekliyor. Lider kripto para birimi bu süreçte 35 bin doların üzerini gördü ve şu anda %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor. Altcoin piyasalarında ise güncel görünüm şu şekilde:

  • Ethererum (ETH) - %ethereum+usd% dolar
  • Ripple (XRP) - %ripple+usd% dolar
  • Solana (SOL) - %solana+usd% dolar
  • Cardano (ADA) - %cardano+usd% dolar
  • Dogecoin (DOGE) - %dogecoin+usd% dolar
  • Shiba Inu (SHIB) - %shibainu+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle