Kripto Para

Binance NFT 24 Haziran’da açılıyor, işte detaylar

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 24 Haziran tarihinde NFT (non-fungible-token) platformunu kullanıcılara sunacak. Binance, yeni platformun açılışına 2 gün kala lansman detaylarına ilişkin bilgiler paylaştı.

  Bilindiği gibi 2021 yılı, ilk 5 ayında kripto paraların yılı oldu. Tüm dünyada artan kripto para ilgisi, beraberinde yeni ilgi alanlarını da getirdi. Geçtiğimiz yıl aylık ticaret hacmi 30 bin dolar dolaylarında olan NFT (non-fungibletoken) işlemleri, Mart 2021’de günlük olarak milyon dolarlık seviyeleri aştı. Her şeyin dijitale dönüştürülmesi ile elde edilebilen NFT ürünler, kriptoların sanat eseri olarak değerlendiriliyor. Birçok ünlü isim, bu alanda NFT ürün satışı yaparak ismini duyurmuştu.

  2021 yılında artan NFT ilgisine, işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance da kayıtsız kalamadı. Geçtiğimiz aylarda borsa, bünyesinde bir NFT platformunu kullanıcılarına sunacağını açıklamıştı. Binance, NFT platformunu 24 Haziran tarihinde kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Platformun faaliyete geçmesinden önce Binance, lansman detaylarına ilişkin bilgiler paylaştı.

  Binance NFT Açılışı “Genesis” ile Yapılacak

  Borsa tarafından yapılan açıklamalara göre 24 Haziran tarihinde açılacak olan Binance NFT, tanınan ve sevilen sanatçıların içeriklerinin bazılarını kullanıcılarına özel içerik olarak sunacak. Bir blog gönderisi üzerinden yapılan açıklamada, NFT platformunun çift yönlü hizmet vereceği aktarıldı. Buna göre Binance NFT hem koleksiyon oluşturuculara hem de her seviyeden kullanıcılara hizmet verecek. Ayrıca borsa tarafından yapılan açıklamaya göre Binance NFT açılışı “Genesis” koleksiyonu ile yapılacak.

  İlk Müzayedede Neler Yer Alacak?

  Binance NFT platformunun açılışında yer verilecek olan Genesis, Salvador Dali ile Andy Warhol’un koleksiyonları olarak biliniyor. Borsadan gelen açıklamaya göre ilk müzayedede Genesis koleksiyonundan 2 eşsiz eser satışa sunulacak. “Premium Etkinlik” ismiyle gerçekleştirilecek olan müzayedede Andy Warhol’un “Üç Otoportre” eseri ve Salvador Dali’nin “İlahi Komedya: Rebaget” eseri yer alacak. 24 Haziran TSİ 10.00’da başlayacak olan müzayede, 5 gün devam edecek.

  Neden Warhol ve Dali’nin Eserleri?

  Binance, Andy Warhol’un “tekrar üretilebilir sanat” algısını değiştirmiş olmasının, NFT teknolojisinin de sanatı değerlendirme şeklini tamamen değiştireceğine benzettiğini ifade etti. Öte yandan borsa, Dante’nin İlahi Komedya eserinin Dali’nin suluboya ile yorumlanmış versiyonunu, İlahi Komedya’ya saygı yolculuğu olarak tasvir etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle