Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 17 Mart 2021

  Kripto para yatırımcılarının uzun zamandır beklediği kritik günde Bitcoin ve altcoin piyasasında kısıtlı hareketlilik gözlemlendi. Kripto para yatırımcıları ve sektörü, ABD Merkez Bankası (FED) tarafından açıklanacak faiz kararına odaklanmış durumda. 

  Bu gelişmeler yatırımcılar tarafından yakından izlenirken altcoin piyasasında da önemli gelişmeler yaşandı. 17 Mart Çarşamba günü en önemli kripto para haberleri ve fiyat hareketliliklerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin piyasa değerinin dünyanın önde gelen 3 büyük bankasının piyasa değerini geride bıraktığı duyuruldu. Dünya çapında en büyük bankalar olarak bilinen JPMorgan, Bank of America ve The Industrial and Commercial Bank of China piyasa değerinin toplamını geçtiği belirtilen Bitcoin, gün içinde en yüksek seviye olarak 57 bin 189 dolara kadar çıksa da yeterli desteği göremedi

  Dünyanın en popüler ödeme hizmeti Visa CEO’su Kelly, kripto para sektörüne önem verdiklerini ve bu alanda patlama yaşanırken işin merkezinde olmak istediklerini açıkladı. Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunan Wall Street emektarı ve ünlü kripto analisti Tone Vays, “Bitcoin şimdi toparlanacak ama sonra büyük bir satışla karşılaşacak” ifadelerini kullandı. 

  Altcoinlerde en önemli gelişmeler Cardano ve NEM kripto para birimlerinde yaşandı. ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, kullanıcılarına Cardano (ADA) alım satım işlemlerini açtığını duyurdu. NEM ekibi ise uzun zamandır beklenen Symbol güncellemesini yayınladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güne damgasını vuran kripto para fiyat hareketi, Cardano (ADA) fiyatında yaşandı. Mary güncellemesinin ardından bugün gelen Coinbase listeleme duyurusu ile birlikte ADA fiyatı son 24 saat içinde yüzde 12.90 oranında değer kazandı.  En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde yatırımcısının yüzünü güldüren bir diğer dijital varlık, yüzde 6 artışla Chainlik (LINK) oldu. Bitcoin piyasasında olumlu haberlere rağmen an itibarıyla yüzde 1.83 kayıp gözlemleniyor ve FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle