Kripto Para

Amerikalı kripto yatırımcısının ilginç hikayesi

  ABD’de bir yazılım mühendisi, 650 bin dolarlık büyük bir ev almak için tüm mal varlığını kripto paralara yatırdı. Mühendis, köpeğinin oynayabilmesi için almak istediği evi, kripto paralar ile ödeme yaparken çok zorluk yaşamasına rağmen sonunda aldı.

  Kripto paraların son dönemlerde ciddi bir popülariteye kavuşmuş olması, piyasalarda kripto paralar ile ilgili tartışmaları da sık sık gündeme getirir oldu. Bunların arasında kripto paraların tanımı, kullanım alanları ve işlevleri gibi tartışma başlıkları yer alıyor. Ancak dünya daha dijital bir hal almaya hızla devam ediyor ve kripto paralarla yapılan işlemlerin sayısı tartışmalara rağmen gün geçtikçe artış gösteriyor. Bunun bir örneği bu kez de ABD’den geldi.

  Her Şeyini Kripto Paralara Yatırdı

  USA News Lab haberine göre yazılım mühendisi olan Terrance Leonard, kripto paralara yapmış olduğu yatırımlarda yeterli miktarda kazanç sağlayıp, bunlarla mülk almak istiyordu. Aldığı mülkleri kiraya vermek isteyen Leonard’ın halihazırda Washington DC’de bir evi vardı. Ancak Leonard’ın evi, köpeğinin oynayabileceği kadar büyük bir alana sahip değildi. Ayrıca Leonard, bir de bir depoya ihtiyacı olduğunu fark etti. Bu sebeplerle Leonard, peşinatını kripto paralar ile ödeyebileceği bir ev almaya karar verdi.

  Lenoard, 2019 yılında kripto paralarda “potansiyel olduğunu” fark ederek ciddi yatırımlar yapmaya başladı. Maddi bağımsızlığını kazanmak istediğini belirten Leonard, tüm hisselerini ve emeklilik birikimlerini, yani her şeyini kripto paralara yatırdı.

  Tercihini Bitcoin, Ethereum ve Chainlink’ten Yana Kullandı

  Leonard bir de kripto para piyasasını 90’lı yıllarda yaşanan dotcom balonu ile kıyasladı. “Google’lara, Oracle’lara, HP’lere bakıyorum” diyerek güçlü ve arkası sağlam yatırımlara odaklandığını ima eden Leonard, kripto para yatırımları için top 10’daki kripto paraları odağına aldı. Leonard ardından birikimini bir kısmı ile Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımı yaptı, büyük kısmını da Chainlink’e (LINK) yatırdı.

  Leonard daha sonra almak istediği 650 bin dolarlık ev için kripto paralarını peşinat olarak kullanmak istedi. Ancak ev almak için gerekli işlemleri yaparken kripto para kullanmanın zor olduğunu gördü. Sahip olduğu parayı kanıtlarken “işte cüzdanım” diyebilmeyi istediğini ifade eden Leonard, tüm zorluklara rağmen istediği evi aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle