Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 14 Şubat 2023

  Merakla beklenen ABD enflasyon verisi nedeniyle kripto para piyasalarında dalgalı seyir devam ediyor. Bitcoin 22 bin doların hemen altında fiyatlanırken, altcoin’lerde karışık seyir sürüyor.

  14 Şubat 2023 Salı günü son dakika kripto para haberlerini, fiyat değişimlerini ve uzman değerlendirmelerini haber özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Tutarlı BTC analizleri ile yatırımcıların yakından takip ettiği isim olan analist Michael van de Poppe, yaşanan düzeltme ile ilgili paylaşımda bulundu. Paylaştığı grafik üzerinden Bitcoin’i değerlendiren de Poppe, “BTC 20 bin 500 doların üzerinde tutunduğu sürece herhangi bir tehlike yok” ifadelerini kullandı.

  Binance, MobileCoin (MOB) ağ yükseltmesini destekleyecek. Borsadan yapılan açıklamada, “MobileCoin ağ yükseltmesi yaklaşık olarak 2023-02-16 21.30 (TSİ)’de gerçekleşecek. Binance, MobileCoin (MOB) ağ yükseltmesini destekleyecektir.” ifadeleri kullanıldı.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yakın tarihli bir Bloomberg raporuna göre kripto firmalarını denetlemek adına yeni bir oylamaya gidiyor. 15 Şubat’ta yapılacağı iddia edilen oylamada kripto şirketlerinin müşterileri için dijital varlık tutmasını zorlaştırabilecek kural değişikliği görüşülecek.

  İflas mahkemesi devam eden kripto para borsası FTX’in Türkiye kolu, iflas mahkemesinden çıkartıldı. Tüm yatırımcılarına varlıklarını geri ödemeyi başaran FTX TR için temsilcilerin Ocak ayında yaptıkları başvuruların Delaware İflas Mahkemesi Yargıcı John T. Dorsey kabul edilmesi ile birlikte borsa, iflas mahkemesinden çıkartıldı.

  Glassnode tarafından paylaşılan veriler, Bitcoin ağında kırılan yeni bir rekoru kamuoyuna duyurdu. Şu ana kadar 76 bin 400 adet NFT yaratılan Ordinals nedeniyle sıfır olmayan Bitcoin adres sayısındaki artış 44 milyona çıkarak son 14 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasalarında karışık seyir sürüyor. BTC’nin 21 bin 841 dolardan fiyatlandığı bugün ETH bin 511 dolardan işlem görüyor. Piyasalarda yaklaşan veriler ile güç toplanırken, en değerli 100 kripto para biriminde günün flaş ismi, 24 saatte yüzde 11,99 artış yakalayarak fiyatını 1,0487 dolara çıkaran Curve DAO Token (CRV) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle